Anasayfa / Girişimcilik / PUBG: Mobile vs PUBG: New State! Hangisi daha yeterli?

PUBG: Mobile vs PUBG: New State! Hangisi daha yeterli?

PUBG: Mobile çıktığı günden beri oyuncuları telefon ekranına kitlemeye devam ediyor. Tencent Games bununla sonlu kalmayıp bir mühlet sonra piyasaya PUBG: New State isimli oyununu sürdü. Bu üretimde çıkmadan evvel ön kayıt rekoru kırmıştı. İki oyunun birbirinden farklı tarafları var. Biz de bu farklılıkları kıymetlendirerek hani oyunun daha yeterli olduğuna karar veriyoruz. İşte karşınızda PUBG: Mobile vs PUBG: New State oyunlarının karşılaştırması…

PUBG: Mobile mı daha yeterli PUBG: New State mi?

Haritalar

Bir battle royale oyununda harita konusu üretimin adeta omurgası vazifesini görüyor. Bu çeşit son yıllarda epey muvaffakiyet gösteriyor. Oyuncu sayıları da bu durumu dayanaklar nitelikte göze çarpıyor. PUBG: Mobile isimli oyunda işaret fişeği tabancasını kullanmanın yanı sıra botlarla savaşarak rütbeyi yükseltmek için âlâ bir baht olan Sanhok ve Vikendi üzere haritalar gördük.

PUBG: New State bünyesinde şu anda iki adet harita yer alıyor. Bunlar Troi ve Erangel 2051 olarak isimlendirilmiş durumda. Bunu PUBG: Mobile ile kıyasladığımızda hayli bunaltıcı üzere gelme ihtimali var. Zira çok geniş bir seçenek sunmuyor. Troi, büyük ve saklanmak için en uygun kent binalarıyla dolu 8×8 km alana sahip bir harita. Kıyamet sonrası ortam, kalıntıları kurtarmak ve geri almaya kıymet şeyler bulmak için bir uzay gemisinden inmiş üzere hissetmenizi sağlıyor.

PUBG: Mobile tarafında Erangel, Sanhok, Vikendi, Karakin ve Miramar olmak üzere 5 temel harita yer alıyor. Buna ek olarak TDM (Team Deathmatch) modu için bir depo var. Harita çeşitliliği oyunu deneyimlemeyi daha ilgi cazibeli kılıyor. Bu nedenle bu alanda PUBG: Mobile’ın önde olduğunu söyleyebiliriz.

Oynanış

PUBG: New State, oynanış manasında PUBG: Mobile oyununa hayli benziyor. Bilhassa silahları kullanma, araç kullanma ve düşmanları öldürme formu neredeyse PUBG: Mobile’ın birebiri diyebiliriz. Tekrar de, üst seviye bir telefon kullanıyorsanız PUBG: New State’te fark edeceğiniz birtakım ince iyileştirmeler yer alıyor. Bunlar, yüksek yenileme suratına sahip telefonlarda daha çok göze çarpıyor.

PUBG: New State tarafında boş bir binada dolaştığınızda yerdeki eşyaları almanız daha kısa sürüyor. Neredeyse bunu anında gerçekleştiriyorsunuz. Buna ek olarak, üretimde birkaç tane yeni mekanik yer alıyor. Bunlardan birisi silahlarınızı özelleştirme yeteneğinden geçiyor. Bu da size cephaneliğiniz üzerinde denetim hissiyatı veriyor.

Son olarak PUBG: New State bünyesinde kullanabildiğiniz dronlar var. Bu oyunun tahminen de en ilgi cazip yanlarından birisi. Öteki oyuncuları bulmak ve öldürmek için bunlar yeni bir yol imkanı tanıyor. İki oyunu oynanış konusunda karşılaştırdığımızda PUBG: New State’in önde olduğunu söyleyebiliriz.

Grafikler

PUBG: New State oyununun grafikleri PUBG: Mobile tarafından daha yeterli duruyor. Krafton, oyunculara gerçek bir yeni jenerasyon taşınabilir oyunu deneyimlemeleri için çok gereksinim duyulan görsel güzelleştirme sağlayacak global aydınlatma teknolojisini kullandığını açıkladı. Bu bilgi gerçek, zira ayarlara gittiğinizde yeni seçenekleri görebilirsiniz. Örneğin kare suratını düşük ile çok ortasında değiştirme imkanınız var. Burada da PUBG: New State, PUBG: Mobile‘ın önüne geçiyor.

Özel farklılıklar

Otomobil kullanmadığınız sürece fark etmeyeceğiniz birtakım değişiklikler var. PUBG: New State oyununda elektrikli araç kullanırken pil düzeyi göze çarpıyor. Şayet düşükse, ganimetten toplayacağınız pil kadrolarını araca bağlayabiliyorsunuz. Ayrıyeten araç hareket halindeyken atlarsanız ölürsünüz. PUBG: Mobile tarafında araçtan atlarsanız sadece canınız gidiyor, yeniden savaşa devam edebiliyorsunuz.

Sonuç

Olağan koşullarda buradan rastgele bir kazanan çıkartmamız pek objektif sonuç vermiyor. Zira her iki oyun da birebir denebilecek kadar birbirine benziyor. Yeniden de PUBG: New State bünyesindeki geliştirmelerden ötürü kazanan kendisi oluyor. Sonuç olarak piyasaya çıkan imal PUBG: Mobile‘ın üzerine konuldu.

Sizler PUBG: Mobile ve PUBG: New State hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin PUBG: Mobile vs PUBG: New State karşılaştırmanız nasıl olurdu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.