Anasayfa / Girişimcilik / PUBG Mobile düşüşte! 2022’nin en çok indirilen taşınabilir oyunları belirli oldu

PUBG Mobile düşüşte! 2022’nin en çok indirilen taşınabilir oyunları belirli oldu

Her şeyin dijitale taşındığı bu devirde akıllı telefonların misyonları arttı. Günlük hayatımızın en büyük vazgeçilmezlerinden biri olan bu aygıtlar, taşınabilir oyun dalının de büyümesine ortam sağladı. Bu sayede yıllardır bilgisayarlarda ve konsollarda oynadığımız oyunlar, akıllı telefonlarımıza taşınmaya başladı.

Pekala taşınabilir oyun bölümündeki son durumu hiç merak ettiniz mi? Daldaki en güçlü tahlil araçlarından biri pozisyonundaki Sensor Tower, ocak ayının en çok indirilen taşınabilir oyunlarıyla açıkladı. İşte ayrıntılar…

En çok indirilen taşınabilir oyunlar aşikâr oldu

Sensor Tower tarafından paylaşılan listeye nazaran ocak ayının şampiyonu Garena Free Fire. Ocak 2021’e nazaran yüzde 51,6’lık bir artış yaşayan taşınabilir oyun, toplamda 24 milyon indirmeye ulaştı. Oyunu en çok indiren ülkeler ise yüzde 25,5 ile Hindistan ve yüzde 11,7 ile Brezilya oldu.

En çok indirilen taşınabilir oyunlar

Garena Free Fire’ın akabinde taşınabilir oyun dalının efsaneleri ortasında yer alan Subway Surfers, 23,7 milyon indirme ile ikinci sırada yer aldı. Taşınabilir oyuna en çok ilgi gösteren ülke yüzde 20,7 ile Hindistan olurken, ABD de yüzde ile ikinci sıradan kendine yer buldu.

Global taşınabilir oyun kesimi, Ocak 2022’de App Store ve Google Play Store’da 5,2 milyar indirme sayılarına ulaştı. Geçtiğimiz yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 2,8 oranında artış kaydetti. Ocak ayında taşınabilir oyunlara en çok ilgi gösteren ülke 761,8 milyon indirme ile toplam yüklemelerin yüzde 14,6’sını oluşturan Hindistan oldu. ABD, yüzde 8,7 ile ikinci ve Brezilya ise yüzde 8,2 ile üçüncü sıradan kendine yer buldu.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce taşınabilir oyun kesiminin gidişatı nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: