Anasayfa / Girişimcilik / PUBG: Battlegrounds hayranlarına müjde!

PUBG: Battlegrounds hayranlarına müjde!

PUBG: Battlegrounds, sonunda beklenen hamleyi gerçekleştiriyor. Battle Royale kategorisini tabiri caizse tanınan hale getiren üretim, daha sonradan rakipleri ile gayret etmekte zorlanmıştı. Buna en büyük sebep olarak da PUBG‘nin fiyatlı olması gösteriliyordu.

Lakin işler değişiyor. PUBG ABD YouTube kanalı, paylaştığı görüntü ile oyunun meraklılarına da muştuyu verdi. Duyuru sevilen imal, oynaması fiyatsız olacağı katılaştı.

PUBG: Battlegrounds parasız oluyor

2017 yılında piyasaya çıkan ve hayli övülen üretim, kendi kategorisini oluşturmakla kalmayıp birçok oyuna da ilham kaynağı oldu. Hatta Fortnite‘ın bugünlerinde dahi büyük emeği olan oyun, daha sonradan toparlayamadı. Hali hazırda çıkan optimizasyon sıkıntılarını çözemeyen PUBG, eski popülaritesini de kaybetti. Fakat geliştirici takım, bu durumu aksine çevirmek üzere.

YouTube kanalından duyuruyu yapan takım, oyunculara muştuyu verdi. Oynaması fiyatsız olacak oyunun, dönüşüm tarihi de verildi. The Game Awards etkinliğinde paylaşılan fragmanda, 12 Ocak 2022 tarihi işaret ediliyor. Bu vakte kadar paralı satılmaya devam edecek imal, daha sonradan büsbütün fiyatsız olacak. Bununla birlikte Battlegrounds Plus paketini de duyuran üretimciler, bu fiyatlı DLC ile ek özellikler sunacak.

Tam 12.99 dolardan satılacak ek paketin Türkiye fiyatı şimdi muhakkak değil. Lakin pakete sahip olan bireyler, kendi lobilerini kurabilecekler. Ayrıyeten dereceli mod ve özel eşleştirme üzere ayrıntıların yanı sıra ek armağanlar de oyuncuları bekliyor olacak. Öte yandan geliştiriciler oyunu daha evvelden satın alan oyuncuları da unutmadı. Şayet PUBG sahibi iseniz, Battlegrounds Plus paketi ve birçok ikram sizlerin olacak.

Bir devir Steam üzerindeki en tanınan oyun olan PUBG, rakipleri ile yarışabilmek için en gerçek kararlardan birini aldı diyebiliriz. Çünkü şu an kendisinden daha tanınan olan Fortnite ve Call of Duty: Warzone üzere üretimler fiyatsız olmasıyla öne çıkıyor. Bakalım PUBG: Battlegrounds eski günlerine geri dönmeyi başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler PUBG: Battlegrounds‘un oynaması fiyatsız olmasını nasıl yorumluyorsunuz? 12 Ocak 2022′de oyunu deneyecek misiniz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: