Anasayfa / Girişimcilik / PS5, Türkiye fiyatı ne kadar ve nereden satın alınır?

PS5, Türkiye fiyatı ne kadar ve nereden satın alınır?

Sony PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun 2022 Türkiye fiyatı oyuncuların merak ettiği hususların başında geliyor.

PlayStation 5’in, oyunları Blu-ray uyumlu optik disk şoförde depolayabileceğiniz bir klasik modelinin yanı sıra optik şoför içermeyen, PS Network hesabıyla oyunları internet ilişkisi üzerinden indirebileceğiniz “Dijital Versiyon” sürümü mevcut. İki sürüm ortasında, Sony’nin açıkladığı resmi PS5 Türkiye satış fiyatı yaklaşık 2 bin TL değişiyor.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı bilmecesi

Öncelikle şunu belirtelim: PlayStation 5 resmi olarak dijital mağazalarda satılmıyor. Resmi satışı fizikî mağazalarda yapan Sony Türkiye konsol birinci çıktığında PS5 klasik model fiyatını 7.499 TL, Dijital Versiyon fiyatını ise 5.999 TL olarak açıklamıştı. Lakin her iki sürüm de e-ticaret sitelerinde bu fiyatlara bulunamıyordu.

Örneğin, PlayStation 5’in resmi fiyatı 7.499 TL olmasına karşın dijital mağazalarda 15 bin TL’ye kadar çıkan fahiş fiyatlarla satılmaktaydı. Bunun sebebi ise, piyasadaki arz-talep istikrarının bozukluğundan kaynaklanıyor. Çip krizinden nasibini alan Sony, Türkiye ve dünyada PS5 taleplerine yetişmekte zorlanıyor.

Durum bu türlü olunca üçüncü taraf satıcılar, ellerinde hudutlu sayıda bulunan konsolu fırsattan istifade ederek resmi fiyatın iki katına satışa sunabiliyor. Mart ayı başlarında, aslında olması gerekenden kat be kat değerli satılan PlayStation 5’in fiyatını daha da artıracak bir gelişme yaşandı. PS5 resmi Türkiye fiyatına 2022 artırımı geldi.

PS5 Türkiye fiyatı 2022

PlayStation 5 Türkiye fiyatı, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla 7.499 TL’den 11.999 TL’ye çıktı. Doğal belirttiğimiz üzere, bu Sony’nin açıkladığı resmi tavsiye edilen satış fiyatı. Dijital mağazalara baktığınızda siz de fark edeceksiniz: 12 bin TL’ye PlayStation 5 bulmak imkansız.

Daha berbatı, yakında üçüncü taraf satıcıların da fiyatlara artırım yapacağı iddia ediliyor. Şayet bu türlü bir durum olursa, PS5’i 20-25 bin TL’ye kadar yükselen fiyatlarla almak zorunda kalabilirsiniz. Bu ortada bazen indirimler de oluyor. Fizikî yahut çevrim içi mağazaları nizamlı olarak takip etmenizde yarar var. İndirim görürseniz kaçırmayın.

PlayStation 5 konsolunu nereden ve ne kadara satın aldınız? Tecrübelerinizi yorumlarda yahut SDN Forum’da paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: