Anasayfa / Girişimcilik / PS3, 2021 yılında Xbox Series X’i mağlup etmeyi başardı!

PS3, 2021 yılında Xbox Series X’i mağlup etmeyi başardı!

Sony’nin 2006 yılında piyasaya sürülen üçüncü kuşak konsolu PlayStation 3 her ne kadar eklojik ömrünün sonuna yaklaşsa da epeyce enteresan bir muvaffakiyete ulaştı. Sony’nin emektar konsolu, 2021 yılında en çok oynanan konsollardan biri olmayı başardı ve Microsoft’un yeni kuşak konsolu Xbox Series X‘i geride bıraktı.

PS3, birçok rakibinin üstünde yer aldı

Sony’nin Xbox 360’ın piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra oyunculara sunduğu PlayStation 3, konsol satışlarına geride başlamasına karşın neslin sonunda rakibini geride bırakmayı başarmıştı. 2006 yılında klasik ‘Fat’ sürümüyle satışa sunulan PS3, 2009 yılında ‘Slim,’ son olarak 2012 yılında ‘Super Slim‘ modeliyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Ortadan geçen 15 yılın sonunda artık kullanım ömrünün sonuna geldiği düşünülen PlayStation 3, 2021 yılında epey değişik bir muvaffakiyete ulaştı.

Dünyanın dört bir yanından oyuncuların oyunlarda ne kadar vakit harcadığını istatistiksel olarak işlediği HowLongToBeat isimli site, 2021 yılına dair genel istatistiklerini yayınladı. Sitenin yayınladığı listede PC oyuncuları birinci sırada yer alırken; Sony’nin emektar konsolu PlayStation 3, Xbox Series X ve Series S üzere yeni kuşak rakiplerini geride bırakmayı başardı.

2021 yılında en çok oyun oynanan konsollar:

  1. PC
  2. PS4
  3. Nintendo Switch
  4. PS5
  5. Xbox One
  6. PS3
  7. Xbox Series X|S
  8. Xbox 360
  9. Nintendo 3DS
  10. PlayStation 2

Üstteki listeden görebileceğiniz üzere PlayStation 3; Xbox 360, Xbox Series X|S ve Nintendo 3DS üzere birçok dişli rakibini geride bırakmayı başardı. Listenin doruğunda ise çabucak hemen her sene olduğu üzere PC platformu yer alıyor. 2000 yılında piyasaya sürülen PlayStation 2’nin listede olması da ayrıyeten dikkat çekiyor.

Pekala sizler bu liste hakkında neler düşünüyorsunuz? PlayStation 3’ün başarısı sizleri de şaşırttı mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: