Anasayfa / Girişimcilik / PS sahiplerine müjde: Game Pass rakibi abonelik haftaya geliyor!

PS sahiplerine müjde: Game Pass rakibi abonelik haftaya geliyor!

Yeni bir rapora nazaran Sony, PlayStation için uzun müddettir tartışma yaratan Xbox Game Pass rakibi Project Spartacus’u duyurmaya hazır. Sony tarafından önümüzdeki hafta açıklanacağı tez edilen Project Spartacus’un, PS Plus ve PS Now’ı birleştirmesi bekleniyor.

Bloomberg’e nazaran Sony, Xbox Game Pass’ten ilham alan yeni PS Plus hizmetini tamamladı. Birinci olarak geçen yıl sızdırılan abonelik hizmeti, önümüzdeki hafta yapılacak duyuruda son yılların en çarpıcı oyunlarıyla birlikte sunulacak. İşte Xbox Game Pass rakibi Project Spartacus hakkında tüm bildiklerimiz.

Game Pass rakibi PlayStation aboneliği nedir?

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran Sony, PlayStation için yeni abonelik hizmetini yalnızca bir hafta sonra sunmaya hazırlanıyor. Rapora nazaran hizmet, mevcut PlayStation Now ve PlayStation Plus hizmetlerini birleştirecek ve çeşitli abonelik katmanlarında Xbox Game Pass şekli bir oyun kütüphanesi sunacak.

PS Plus ve PS Now’ı birleştiren yeni hizmet, seçim yapabileceğiniz çeşitli aboneliklere sahip olacak. Geçen ay yayınlanan dahili evraklar, üç seçeneğin olacağını ortaya çıkarmıştı: Temel (ayda 10 ABD Doları), Ekstra (ayda 13 ABD Doları) ve Premium (ayda 16 ABD Doları).

Daha evvelki sızıntıları doğrulayan Bloomberg, en kıymetli katman olan Premium aboneliğin genişletilmiş demolara ve bulut üzerinden oyun oynamaya (Xbox Cloud Gaming benzeri) müsaade vereceğini lisana getirdi. Yani Premium üyelik PS Now üzere olursa Windows oyuncuları, konsola özel üretimleri direkt bilgisayarda oynama fırsatına sahip olacak.

Lakin rapor, Sony tarafından sunulan God of War Ragnarok üzere oyunlara abonelik yoluyla birinci günden erişim müsaadesi verilmeyeceğini sav etti. Daha evvel Sony, abonelik yoluyla bu türlü avantajlar verilmesinin sürdürülemez olduğunu belirtmişti. Lakin Project Spartacus’u nasıl konumlandıracağı ve en yakın rakibine karşı değerli açığını nasıl kapatacağını görmek değişik olacak.

Pekala ya siz Game Pass rakibi PlayStation üyeliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: