Anasayfa / Girişimcilik / PS Plus abone rekoru kırdı! İşte son sayılar

PS Plus abone rekoru kırdı! İşte son sayılar

PS Plus abone sayısı, her ne kadar Sony’nin öteki fiyatsız oyun aboneliği programları nedeniyle üşüş yaşasa da Temmuz 2021 prestiji ile toparlanmaya başladı. Abone sayısı, şirket için kilometre taşı sayılabilecek 50 milyon abone sayısına yaklaştı.

Analistler, Xbox Game Pass platformunun an prestiji ile yaklaşık 30 milyon abonesi olduğunu kestirim ediyor. Rakebete yeni bir boyut kazandıran PS Plus, Game Pass’ten 27 milyon daha fazla aboneye sahip.

PS Plus abone sayısı 50 milyona yaklaştı

Toplamda 47,2 milyon aboneye sahip olan Sony, kilometre taşı olan 50 milyon abone barajına yaklaştı. Birden fazla abonelik hizmetine sahip olan PlayStation, her ne kadar PS Plus platformunun gelişimini yavaşlatsa da tanınan platform rekor kırmaya devam ediyor.

Pandemi sürecinin öngörülemeyen tesirleri göz önünde bulundurulduğunda PS Plus abonelerinin artış suratını kestirmek güç. Lakin analistler, 2022 yılının ikinci yarısında şirketin 50 milyon abone barajını geçeceğini kestirim ediyor.

Ocak-Mart 2020 devrinde 45,9 milyon abone ile rekor kıran PS Plus, pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte süratle ivme kazandı. Kimi analistler, 50 milyon barajına ulaşmadan abone sayısında duraklama görülebileceğini belirtiyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.