Anasayfa / Girişimcilik / Pokémon GO resmen Türkiye’ye geldi!

Pokémon GO resmen Türkiye’ye geldi!

Birinci olarak 2016 yılında hayatımıza giren ve dünya genelinde viral olmayı başaran Pokémon GO, Türkiye’ye adım atmaya hazır. Pokémon GO resmi toplumsal medya adreslerinden gelen bilgilere nazaran oyun artık resmi olarak Türkiye’de.

Bildiğiniz üzere daha evvel Türkiye’de Pokémon GO oynamak isteyen oyuncular, uygulamanın APK sürümünü kurup pozisyon değiştirmek zorunda kalıyordu. Lakin Haziran ayından bu yana gelen haberlerle Pokémon GO’nun Türkiye’ye geleceği muştusunu almıştık. Türkiye’de resmi olarak oynanabilir olan Pokémon GO yine tanınan olacak mı?

Pokémon GO Türkiye’de kullanıma açıldı

Pokémon GO’nun toplumsal medya ve web sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda, oyun lisanının Türkçe olacağı ve tıpkı vakitte Türkiye’de oynanabileceği belirtildi. Fakat farklı pazarlar için sunulan aktifliklerin, Pokémon toplama fırsatlarının Türkiye’ye sunulup sunulmayacağı şimdi belgisiz.

Oyunun geliştiricisi olan Niantic tarafından gelen yazılı bilgilendirmede, Pokémon GO’nun daima güncelleneceğinin altı çizildi. Şirketten paylaşılan açıklama şu biçimdeydi:

“Eğitmenler artık oyun içi lisanlarını Türkçe olarak ayarlayabilecekler. İster maceranıza yeni başlıyor olun, ister yılların deneyimine sahip tecrübeli bir Eğitmen olun, bu yeni seyahate sizinle birlikte başlamaktan memnunluk duyuyoruz. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunu daima olarak geliştirmeyi ve güncellemeyi hedefliyoruz.”

Şimdi Türkiye’deki kullanıcılar için makul bir aktiflik takvimi paylaşılmamış olsa da, yaklaşan etkinliklerle ilgili detayların Türkçe olarak paylaşılacağı lisana getirildi. Örneğin son büyük etkinliklerden birisi İspanya’da Pokémon GO Safari Zone ismiyle düzenleniyor.

Safari Zone tecrübesiyle ilgili fazla detay vermeyen Niantic, Eğitmenler’in Sevilla’nın efsanevi kurucusu Herkül’ün ruhunu taşıyan çok sayıda Pokémon ile karşılaşabileceğini söyledi. Aktifliğin fotoğrafında ise Pokemon, Miltank, Tauros, Deino ve Solrock yer alıyordu.

Android için Pokemon GO indirmek isterseniz bu temasa, iOS için indirmek isterseniz bu kontağa gidebilirsiniz.

Pekala ya siz Pokémon GO’nun Türkiye’ye gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi çabucak aşağıdan yorum olarak ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: