Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation’a Discord entegrasyonu geldi!

PlayStation’a Discord entegrasyonu geldi!

PlayStation için Discord entegrasyonu geldi. Bu noktada kullanıcılar Discord’dan hesaplarını PlayStation Network‘a bağlamak isteyip istemeyecekleriyle alakalı bir ikaz metniyle karşılaştı. Böylelikle arkadaşlarınızla çapraz platformlardan oyun oynuyorsanız irtibattan kopmamış oluyorsunuz.

Sony CEO’su Jim Ryan, entegrasyonu Mayıs 2021 tarihinde birinci defa duyurmuştu. Bu sırada Sony, Discord’a bir azınlık yatırımı gerçekleştiriyordu. O sıralar sistemin, Xbox‘a emsal halde çalışacağı varsayım ediliyordu. Yeniden de ortada kesin bir yargı yer almıyordu. Şu anda ise bu tip varsayımlara net bir karşılık verilmiş oldu.

Discord özelliği kademeli yayınlamaya başladı

PSN hesabınızı bağlamak, oburlarının PlayStation 4 ve PlayStation 5 aygıtınızda ne oynadığınızı görmesine imkan tanıyor. Örneğin, siz konsolunuzda God of War oynuyorsanız tıpkı PC’de olduğu üzere bu kullanıcılara gözüküyor. Buna ek olarak Discord‘un başka irtibatlı hizmetlerinde olduğu üzere PSN isminizi görüntüleme ve kapama seçeneğine sahip oluyorsunuz.

Şu anlık özellik tüm ülkelerde mevcut değil. Yani ABD ile sonlu durumda. Tekrar de bugün itibariyle kademeli olarak öteki ülkelere de yavaş yavaş geliyor. Bu seçenek PC oyuncuları için direkt bir şeyi değiştirmese de, ömür kalitesi güncellemesi olarak alabiliriz. Discord, şu anda özelliğin, arkadaşınızın ne oynadığınızı bilmesi konusunda kusursuz olduğunu belirtiyor.

PlayStation ve Discord entegrasyonu nasıl yapılır?

  • Discord’u açın.
  • Kullanıcı Ayarları menüsüne erişin.
  • Bağlantılar’ı seçin.
  • Hesaplarınızı Bağlayın menüsünden PlayStation logosuna tıklayın.
  • İlgili kısma PlayStation Network bilgilerinizi girin.
  • Hesabınız muvaffakiyetle bağlandı.

Sizler PlayStation ve Discord entegrasyonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: