Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation Studios, God of War’un stüdyosunu satın aldı!

PlayStation Studios, God of War’un stüdyosunu satın aldı!

Sony, PlayStation Studios için Valkyrie Entertainment‘ı satın aldı. Bu bilgiyi PlayStation Studios lideri Hermen Hulst, Cuma günü paylaştı. Valkrie Entertainment, Seattle, Washington’da yer alıyor. Stüdyo daha evvel State of Decay 2, God of War 2018, Valorant ve Halo Infinite üzere oyunlarda takviye stüdyo misyonu gördü.

Valkyrie Entertainment, şu anda Sony Santa Monica‘nın yaklaşan God of War Ragnarok isimli imaline dayanak olmak için çalışıyor.

Valkyrie Entertainment, dayanak vazifesine devam ediyor

Hulst, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Valkyrie Entertainment‘in dayanak vazifesine devam edeceğini söyledi. Buna ek olarak başka takımlara geliştirmeye öncülük etmek yerine PS5 ve PC için oyun geliştirmesine yardımcı olacağını gösteriyor.

God of War Ragnarok oyununa ek olarak yeni oyunlar yolda

God of War Ragnarok‘a ek olarak Sony, Horizon Forbidden West ve Gran Turismo 7 dahil olmak üzere 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan birinci taraf üretimlere sahip durumda. Bu, Sony’nin 2021’de PlayStation Studios‘u geliştirmek için yaptığı beşinci satın alım süreci oldu. Şirket birebir vakitte Housemarque, Firesprite, Nixxes Software ve Bluepoint Games’i de satın aldı.

Sizler PlayStation Studios‘un yeni stüdyoları satın alması konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: