Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation Network’e erişim problemleri yaşanıyor! Sony’den birinci açıklama geldi

PlayStation Network’e erişim problemleri yaşanıyor! Sony’den birinci açıklama geldi

Oyun konsolları dünyasının en büyük isimlerinden birisi olan PlayStation, tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. PS5 ile bir arada PS4 de etkin olarak kullanılmaya devam ediyordu. Lakin kullanıcılar kimi meselelerle karşı karşıya kaldı.

PlayStation’ın durum sayfasında “bazı hizmetlerde sorun yaşanıyor” uyarısı

PS3, PS4 ve PS5 konsolların oyun oynayabilmesi için temel ihtiyaçlarından birisi olan PlayStation Network, şu anda tüm dünyada sorun yaşıyor. PlayStation durum sayfasında “bazı hizmetlerde sorun yaşanıyor.” yazısıyla kullanıcılarını uyarıyor. Bu durum birçok ağ ihtiyacı duyan oyunların oynanmaması manasına geliyor.

Şimdilik sorun tüm kullanıcıları kapsamıyor. Ama sorun, oyunlar haricinde PlayStation Now ve PlayStation Store’u da etkilemiş durumda. Sony, bir sorunun olduğunu kabul etti ve en kısa müddette düzelteceklerini bildirdi. Sony, kesinti devam ederken kullanıcıların oyunları, uygulamaları yahut ağ özelliklerini başlatmakta zorluk çekebileceği konusunda uyardı. Sony, mevzu hakkında şu sözlere yer verdi.

PlayStation Network, PlayStation Store ile birlikte şu anda bulunduğunuz pozisyonda faal olmayabilir. Müşterilerimize verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz. Bir araştırma ve onarım çalışması yürütüyoruz, bu yüzden lütfen bir müddet bekleyin.

Sorunun ne kadar büyük olduğu konusunda şimdi bir açıklama yapılmadı. Ayrıyeten PlayStation hizmetlerinin tam olarak ne vakit geri yükleneceğine dair bir vakit çizelgesi de bulunmuyor. Yaşanan külfetin, yeni sistem güncellemesini yükledikten sonra başladığı belirtiliyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: