Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!

PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!

Sony, PlayStation tarafının oyun dünyasında yine ön planda olması için çalışmalara başladı. Bilhassa Xbox cephesinden gelen Game Pass atılımına vaktinde karşılık verememekle eleştirilen şirket, bu mevzuda oyuncuları sevindirecek çalışmalar yapıyor. Tezlere nazaran Sony, öbür ünitelerini de yeni servise hazırlatıyor.

PlayStation ikram kartlarında küçük bir düzenleme yapan şirketin, ilerleyen devirlerde muhtemel bir servise erişimi kolaylaştırmak istediği kestirim ediliyor.

PlayStation için Game Pass hazırlığı mı yapılıyor?

Yayınlanan raporlara nazaran ortaya çıkan tez, bilhassa PlayStation hayranlarında büyük bir sevince neden oldu. Birleşik Krallık‘taki perakendecilerden PlayStation ikram kartlarını çekmelerini isteyen Sony, 21 Ocak tarihine kadar yeni bir sistem üzerinde hazırlıklara başlayacak. Daha erişilebilir bir sistem üzerinde çalıştığı öğrenilen teknoloji devi mağaza sahiplerine, PlayStation Now için yeni bir armağan kartı sistemi geliştireceklerini belirtti.

Birleşik Krallık ile başlayan değişimin, tüm dünya geneline yayılması bekleniyor. PlayStation Now‘a ulaşım yollarını yenileyerek kullanıcı sayısında artışa gitmek isteyen Sony ise şimdilik rastgele bir duyuruda bulunmadı. Lakin gelinen nokta, firmanın Game Pass‘e rakip olacak bir sistem için kolları sıvadığı istikametindeki savları da epey kuvvetlendirdi. Ayrıyeten şirketin, PlayStation Plus ile de mevcut servisini birleştirmesi bekleniyor.

Temelde üç farklı yapıya sahip olacak yeni servisin ismi şimdi muhakkak değil. Farklı biçimdeki kullanıcılara da ulaşmak isteyen şirket tıpkı anda, hem parasız oyun dağıtacak, hem çevrimiçi oynama imkanını sunacak, hem de Game Pass stili bir katalog sistemini abonelerine sunacak. Birinci gelen bilgiler şirketin, üç başka fiyatlandırma ile oyuncuları karşılayacağı tarafında. Bu sayede kullanıcıların elinin rahatlaması bekleniyor.

Xbox Game Pass sisteminin başarısı, böylece oyun dünyasında da taşları yerinden oynatmaya devam edecek. Netflix‘in dahi dahil olduğu rekabet, oyuncular tarafından ise epey olumlu reaksiyonlar alıyor. Daha fazla oyuna daha ucuz fiyattan ulaşan konsol ve PC sahipleri, sistemlerin devam etmesini diliyor.

Pekala sizler PlayStation cephesinden gelen atakları nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Sony, karşılık vermekle geç mi kaldı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: