Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation 5’ten oyunculara yeni kolaylık!

PlayStation 5’ten oyunculara yeni kolaylık!

PlayStation 5 bünyesinde en âlâ anlarınızı paylaşmak bugünden itibaren kolaylaşıyor. Sony, şu anlık makul bölgeler için yeni bir özelliği kullanıma sundu. Şimdilik seçenek Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Japonya genelindeki kullanıcılara ulaştı. Bu noktada özellik, son PS5 çekimlerinizi otomatik olarak depolayarak bunları paylaşmayı ya da konsol dışında saklamayı daha pratik hale getiren bir PlayStation taşınabilir uygulamasına taşındı.

Özelliğin sizin için yayınlanıp yayınlanmadığını görmek için PlayStation uygulamanızın güncellendiğinden emin olmanız gerekiyor. Öncelikle ekranın alt kısmındaki oyun kitaplığı sekmesini seçin. Oyunlar sekmesini ve yanında Yakalamalar simgesini seçin ve akabinde özelliği aktifleştirmeyi kabul edin. Buna ek olarak Sony, özelliğin ilerleyen aylarda başka ülkelere de yayılacağını açıkladı.

PlayStation 5 içinden silinen manzaralar taşınabilir uygulamada kalıyor

Şu andan itibaren Oluştur menüsü ya da düğmesi ile çektiğiniz ekran imajları ve üç dakikadan kısa 4K olmayan görüntüler otomatik olarak 14 gün boyunca taşınabilir uygulamaya kaydediliyor. Bu sırada konsolunuzu ‘Dinlenme Modu’na ayarlamanız ve internete bağlı kalmanız gerekiyor.

İmajlarınızı konsolunuzdan silseniz de uygulama aracılığıyla erişmeye devam edebiliyorsunuz. Bu nedenle, fazla çektiğinizi düşündüğünüz fotoğrafları silerken bunu aklınızda bulundurun. Yani, paniğe kapılmanıza gerek yok.

Sizler PlayStation 5 bünyesine gelen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: