Anasayfa / Girişimcilik / PlayStation 5 için beklenen özellik sonunda geliyor!

PlayStation 5 için beklenen özellik sonunda geliyor!

Konsol dünyasının başarılı oyuncularından Sony, geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların beğenisine sunduğu PlayStation 5‘e yeni özellikler getirebilmek için ağır mesai harcıyor. Son olarak konsol sahiplerinin beklediği o özellik için sevindiren haber geldi. İşte ayrıntılar…

Sony, PlayStation 5 için sesli komut özelliğini test etmeye başladı

Piyasaya sürülmesinin akabinde tüm dünyada yaşanan global çip ve tedarik krizi üzere nedenlerden ötürü önemli bir stok düşüncesi yaşayan PlayStation 5 konsolu için beklenen o özellik sonunda geldi. Sony, bir müddet evvel yayınladığı ikinci beta güncellemesi ile sesli komut özelliğini test etmeye başladı.

PlayStation 5 sesli komut özelliği

Bu kapsamda PlayStation 5 kullanıcıları, Siri ve Alexa üzere şahsî asistanlarda kullanılan başlangıç komuta emsal formda “Hey PlayStation!” ile konsollarını denetim edebilecek. Bu komutun verilmesi halinde rastgele bir oyun, uygulama yahut ayarın açılmasının yanı sıra müzik, sinema oynatma yahut değiştirme üzere birçok süreç de yapılabilecek.

Şu an için yalnızca İngilizce takviyesi bulunan, ABD ve İngiltere’de kayıtlı PS hesaplarında çalışan yeni özelliğin ilerleyen periyotlarda dünyanın dört bir yanındaki PlayStation 5 kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. Öte yandan kullanıcılar dilerse, kelam konusu özelliği ayarlar kısmından kapatma imkanına sahip.

PlayStation 5 satışları ne durumda?

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir raporda PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarının satış sayıları ele alındı. Buna nazaran PlayStation 4, birinci çıktığı sene 20.2 milyon ünite satmayı başarırken, PlayStation 5 ise 17.3 milyon birim satışla selefinin gerisinde kaldı. Alışılmış bu sayılarda global çip ve tedarik krizi nedeniyle yaşanan stok probleminin da büyük tesirinin olduğunu belirtmekte yarar var.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? PlayStation 5 konsolu ile ilgili görüşleriniz neler? Yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: