Anasayfa / Girişimcilik / PC’ye gelecek olan yeni PS5 oyunu sızdırıldı!

PC’ye gelecek olan yeni PS5 oyunu sızdırıldı!

Son periyotta PlayStation konsoluna mahsus oyunları birbiri arkasına PC için de duyuran Sony cephesinde yeni gelişmeler olabilir. Son gelen sızıntılara nazaran; PS5 ve PS4 için piyasaya sürülmüş olan Sackboy: A Big Adventure, yeni periyotta bilgisayar oyuncularının karşısına çıkacak.

PS5 oyuncularının gözdesi PC’ye geliyor

Sony, son yıllara dek Nintendo ile birlikte konsola mahsus oyunlarını başka platforma getirmeme konusunda en katı firmalardan biriydi. 2020 yılında Horizon Zero Down‘ı PC’ye getirerek oyunculara büyük bir sürpriz yapan Sony, yeniden konsola mahsus Days Gone ile yeni devirdeki satış siyasetlerine devam etmişti.

Son olarak God of War‘ın 14 Ocak 2022 tarihinde PC oyuncularıyla buluşacağını açıklayan Sony, görünen o ki oyunlarını bilgisayar kullanıcılarıyla buluşturmaya devam edecek. SteamDB cephesinden gelen bir sızıntıya nazaran, GeForce’un yeni periyot şoför kodlarının birinde değerli bir bilgiye rastlandı. Sony’nin ünlü platform oyunu Sackboy: A Big Adventure’un kod ismi olan ‘Marmalade,‘ GeForce’un Ekim ayında yayınladığı şoförlerin kodlarında görüldü.

Sackboy: A Big Adventure nasıl bir oyun?

12 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen ve PS5’in birinci parti oyunlarından biri olan Sackboy: A Big Adventure, platform-macera cinsinin en düzgün örneklerinden biri… Birinci olarak PS3 için duyurulduğunda Microsoft’un işvereni Bill Gates’in dahi ‘bu oyuna bayıldım’ diyerek övgülere boğduğu üretim, Sony’nin en güçlü markalarından biri olarak gösteriliyor.

Hem PS4 hem de PS5 için piyasaya sürülen üretim, Metacritic’te hem oynculardan hem de basından 83/100 ortalaması tutturmayı başardı. 47 yan, 53 ana kısımdan oluşan üretim, birebir vakitte kullanıcıların tasarladığı farklı kısımları indirmenize ve çevrim içi oynanışa da imkan sunuyor.

Her ne kadar sızdırılan kodlar oyunun PC için geliştirildiğini işaret etse de Sony cephesinden rastgele bir açıklama yapılmadı. God of War’un akabinde Uncharted 4′ün PC’ye geleceği düşünülürse, Sackboy’un 2022’nin sonlarına gerçek PC oyuncularıyla buluşması beklenebilir.

Pekala sizler bu sızıntı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: