Anasayfa / Girişimcilik / Oyunculara müjde: Nintendo Switch Online, yeni bir özellik alıyor!

Oyunculara müjde: Nintendo Switch Online, yeni bir özellik alıyor!

Xbox için Game Pass, PlayStation için PS Plus olduğu üzere, Nintendo Switch için de Switch Online (NSO) fiyatlı abonelik hizmeti mevcut. Konsol kullanımına ek birçok özellik ekleyen abonelik, artık oyuncuları sevindirecek yeni bir özellik daha alıyor. İşte Nintendo Switch Online için gelen yeni özellik…

Nintendo Switch Online, ‘Görevler ve Ödüller’ kısmı alıyor

Çevrimiçi çok oyunculu oyun, bulut tasarrufu, akıllı telefon uygulaması aracılığıyla sesli sohbet üzere ek özellikler sunan NSO, Nintendo Entertainment System (NES) ve Üstün Nintendo Entertainment System (SNES) oyunlarının yanında birtakım öteki promosyonlar ve tekliflerden oluşan bir kitaplığa erişim müsaadesi de sağlıyor.

Bu ayrıcalıkların yanına bir de ‘Misyonlar ve Mükafatlar‘ özelliği ekleniyor. Xbox’ın Game Pass Quests sisteminden aşina olduğumuz özellik, oyun oynayarak Nintendo para ünitesi olan Platin Puan kazanma imkanı tanıyor. Bu puanlar, Nintendo temalı anahtarlıklar ve posterlerin de içinde olduğu My Nintendo Store‘da kullanılabiliyor.

Güncellemeyle birlikte fizikî eşyalar alınabilirken, haftalık olarak yenilenecek bir dizi yeni Nintendo Switch Online’a özel simge ve art plan da geliyor. Bunun yanı sıra, vadeli etkinlikler ve bu etkinliklerde verilecek özel simgeler de olacak.

Simgelere ulaşmak epey kolay. Haftada bir çevrimiçi oyun oynayarak 30 Platin Puan kazanma imkanı varken, simgelerin adeti sadece 10 puana mal oluyor. Lakin, fizikî eşyalara gelince durum biraz değişiyor. Örneğin Pokémon Legends: Arceus Kablo Tutucu için 400 puan gerektiğini, NES ve Game Trials yazılımı oynayarak haftada azamî 200 puan elde edileceğini düşünürsek, bu biraz vakit alacak.

Sizler Nintendo Switch Online aboneleri için getirilen ‘Görevler ve Ödüller’ özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: