Anasayfa / Girişimcilik / Oyun dünyasının merakla beklediği Unreal Engine 5 tanıtıldı!

Oyun dünyasının merakla beklediği Unreal Engine 5 tanıtıldı!

13 Mayıs 2020 tarihinde oyun motoru imalcisi Epic Games tarafından duyurulan ve geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime açılan Unreal Engine 5, oyun dünyası tarafından merakla beklenir hale gelmişti. İnanılmaz grafikleriyle alanının en büyüğü olmaya aday oyun grafik motoru için beklenen gün nihayet geldi.

Unreal Engine 5, ayağının tozuyla bir sonraki Witcher oyununu oluşturacak

Tanıtılmasının üzerinden yaklaşık iki ay geçen Unreal Engine 5, bu müddet zarfında yayınladığı görüntülerle oyun dünyasında büyük yankı uyandırdı. Sürecin akabinde niyahet bugün resmi olarak tanıtıldı. State of Unreal etkinliğinde tanıtılan oyun grafik motorunu artık oyun geliştiriciler kullanabilecek.

Unreal Engine 5, geliştirilmiş performans ve yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü üzere birçok güzelleştirmelerle geliyor. Öte yandan epey gerçekçi grafikler sunan son teknolojisi ile birinci oyunu merakla bekleniyor. UE5’te bulunan Nanite geometri sistemi, üreticilerin şık bir formda ölçeklendirirken ve oynanabilir kare suratlarını korurken her biri milyonlarca çokgen içeren objeleri kullanmalarına imkan tanıyor.

Oyun motoru birinci defa geniş çaplı kitlelere tanıtılıyor lakin daha evvel piyasada kendine yer buldu. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Fortnite, EU5 ile çalışma kararı aldı. Tıpkı vakitte Epic Games, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u bulunduğu The Matrix Awakens demosunu yayınlamıştı. UE5, piyasaya çıktıktan sonra birinci iş olarak yeni Witcher oyununa konuk olacak.

Unreal Engine 5, geçtiğimiz mühlet boyunca epeyce merak uyandırdı. Görselliği üst düzeylere çıkaracak oyun motoru, 2023’te çıkması beklenen Black Myth: Wukong, oyununda da kullanılacak. Görünen o ki yeni jenerasyon oyunlar hayli nefes kesici olacak.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: