Anasayfa / Girişimcilik / Oyun dünyasında bu hafta: GTA Trilogy, Forza Horizon 5 ve dahası

Oyun dünyasında bu hafta: GTA Trilogy, Forza Horizon 5 ve dahası

Her vakit olduğu üzere 2021 yılında da milyonlarca insanı ekran başına kilitleyen tanınan oyunlar, ortaya çıktıkları günden bugüne gelişmeyi sürdürüyor. Şirketler çeşit çeşit imal ile bu bölüme güç kazandırırken, otomobillerden savaşlara, spordan simülasyonlara birçok alan bu oyunlarda işleniyor. Bu haftaki hususumuz ise süratli otomobiller, kıyasıya geçen maçlar ve üç kült üretimin yenilenmiş halleri. İşte oyun dünyasında bu hafta!

Forza Horizon 5

Otomobil temalı oyunları seven insanların birkaç yıldır katiyetle tek favorisi Forza Horizon 4. Oyun çok gerçekçi grafiklerin yanı sıra muazzam fiziği ve büyüleyici ortamıyla oyuncuları kendine bağlamış durumda. Yalnızca oyuncuları değil, oyunlara ufak da olsa ilgisi olan beşerler bile en az bir defa bu üretimin görüntüsünü izlemiş, “Vay be…” diye iç geçirmiştir.

Üretimci şirket Playground Games, 2018 yılında Xbox ve Windows için piyasaya sürülen oyunun 5. versiyonunu nihayet tamama erdirdi. Bu hafta çıkış yaparak oyun dünyasına damga vurması beklenen birinci oyun Forza Horizon 5.

Aslında şimdiden çıkış yapan ve oyunun Premium versiyonunu satın alanların deneyimleyebildiği Forza Horizon 5, tüm oyuncular için 10 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek. Şimdi bu tarihe üç gün varken açıklanan datalar, sekiz yüz bin kişinin Premium satın alarak oyunu oynamaya başladığını gösteriyor.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition

Bu hafta çıkış yapacak olan oyunlar ortasında kült bir yapı… Pardon, kült üç üretim bulunuyor. 2000’lerin başından bugüne zamane gençliğin en büyük cümbüş kaynaklarından biri olan GTA serisi, üç kıymetli yapıtın bir ortaya gelmesi ile tekrar gündeme oturacak. Üretimci şirket Rockstar Games, GTA: The Trilogy – The Definitive Edition koleksiyonunun 11 Kasım’da çıkış yapacağını çoktan açıklamıştı.

Bol bol adam vurabildiğiniz, hırsızlık yapabildiğiniz, özgürce takılıp belaya bulaşmanın yanı sıra vazifelere ağırlaşıp kıssayı takip edebildiğiniz GTA serisinin üç oyununu kapsayan koleksiyon, elbet bu haftanın en merak edilenlerinden.

2001 yılında çıkış yapan ve serinin birinci üç boyutlu oyunu olan GTA 3, 2002 yılında oyuncu ile buluşan Vice City ve 2004 yılından beri efsane olarak anılan San Andreas’ı günümüz grafikleri ve düzenlemeleri ile tanıtacak olan üretimci, konsol ve bilgisayarın yanı sıra telefonlara da bu koleksiyonu sunacak.

Football Manager 2022

Günümüzdeki ismi ile (daha öncesinde Championship Manager, 1992’den 2004’e) yaklaşık 14 yıldır gücüne güç katarak ilerleyen Football Manager’in yeni oyunu da bu hafta çıkış yapacak. Her yıl tanıtılan oyun seçtiğiniz kulüpte menajer olmanıza imkan sağlıyor denilebilir. Bilgisayar başında oyuncularınıza verdiğiniz taktiklerin ve aldığınız kararların doğruluk hissesini da dönem sonu elde ettiğiniz muvaffakiyet ile ölçebilmeniz mümkün.

Bu oyunun en sevilen tarafı ise gerçek hayatta keşfedilmeyi bekleyen genç oyuncuları herkesten evvel keşfedip geliştirebiliyor olmanız. Birden fazla insan Football Manager’de genç yetenekler bulup gruplarında onları geliştirirken, futbolcunun gerçek dünyada keşfedilmesinin akabinde kendisine hisse çıkartmayı ihmal etmez. Hatta bu türlü bir şeyin gerçekleşmesinin akabinde kendilerinde “Scout takımına katılacak adamım ha…” cümlesini duyabilmeniz epey muhtemel…

7 Kasım tarihinde çıkış yapacak olan Football Manager 2022, bu haftanın güzide yapıtlarından bir tanesi olabilir.

Pekala siz bu üç oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? En merak ettiğiniz üretim üsttekilerden hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: