Anasayfa / Girişimcilik / Overwatch 2 ve Diablo 4 bekleyenlere makûs haber!

Overwatch 2 ve Diablo 4 bekleyenlere makûs haber!

Activision Blizzard, Overwatch 2 ve Diablo 4 için çalışmalarını sürdürüyor. Uzun periyodik sessizliğin akabinde tekrar kıymetli üretimleri ile oyun dünyasına merhaba demeye hazırlanan stüdyo, hayranlarını üzdü. Bilhassa son periyotta şirketi karıştıran suçlamalar, yeni üretimlerin da geliştirme süreçlerini olumsuz etkiledi.

Activision Blizzard yaptığı açıklama ile merakla beklenen oyunların ileri bir tarihe atıldığını duyurdu. Fakat berbat haber bununla hudutlu değil. Çünkü stüdyo, hali hazırda ertelenen üretimleri için yeni bir tarih veremedi.

Overwatch 2 ve Diablo 4 ertelendi

Geliştirme süreçleri devam eden iki imal, son haberler ile hayranlarını üzdü. Oyunculardan özür dileyen Activison Blizzard, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

Overwatch 2 ve Diablo 4, daldaki en çok beklenen oyunlardan ikisi ve takımlarımız son çeyreklerde tamamlama tarafında büyük adımlar attı. Lakin, lansmandan sonra oyunları desteklemek için gruplara üretimi tamamlamaları ve yaratıcı kaynaklarını büyütmeye devam etmeleri için biraz daha vakit vermenin, bu sürümlerin gelecekte topluluklarını şad etmesini ve topluluklarını uzun yıllar meşgul etmesini sağlayacağına inanıyoruz

Olağan kaidelerde iki oyun için de geliştirme sürecini sıkıntısız aktaran Activision Blizzard‘ın bu atılımı epeyce şaşırtan oldu. Öte yandan Diablo 4 için direktörlük koltuğunda oturan Luis Barriga‘nın kovulması, o oyun özelinde alınan kararı normalleştirebilir. Lakin Overwatch 2 için her şey yolunda diyen ve oyunu süresiz erteleyen stüdyo, başları karıştırmaya devam edecek üzere gözüküyor.

Ertelemenin akabinde kesin tarih açıklamayan Activision Blizzard, 2022‘de rastgele bir oyun çıkarmayacak. Birinci gelen bilgilere nazaran mevcut davaların seyri nedeniyle de merakla beklenen üretimleri 2023‘ten itibaren göreceğiz. Daha evvelden de resmi bir tarih belirtmeyen şirket, 2022‘yi maksat göstermekle yetiniyordu. Son yapılan duyuru ve yatırımcılara verilen bilgiler, planların uzun bir mühlet ertelendiğini gösteriyor.

Tüm bunların yanı sıra Overwatch 2 ve Diablo 4 ile finansal manada da yükseliş hedefleyen Activision Blazzard, bu hayalini de erteledi. Şirketin gelir arttırma maksatları bir öteki bahara kaldı.

Diablo 4 ve Overwatch 2 için açıklanan erteleme kararını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: