Anasayfa / Girişimcilik / Nvidia’nın sızdırılan kaynak kodlarında heyecanlandıran konsol ayrıntısı

Nvidia’nın sızdırılan kaynak kodlarında heyecanlandıran konsol ayrıntısı

Kısa müddet evvel teknoloji dünyasını şoke eden bir gelişme yaşandı. ABD merkezli donanım üreticisi Nvidia, siber taarruza uğradığını ve 1 TB’lik bilginin bilgisayar korsanlarının eline geçtiğini duyurdu. Bu kapsamda olayın gerisindeki hacker kümesi Lapsus$, şirketten kelam konusu bilgileri yayınlamamak için kimi taleplerde bulundu.

Nvidia’ya cuma gününe kadar müddet veren küme, geçtiğimiz saatlerde kritik bir karara imza atarak şirketin kimi kaynak kodlarını sızdırdı. Kelam konusu kodlarda ülkemiz dahil tüm dünyada kıymetli satış başarılarına imza atan bir konsolun halefi ile ilgili kıymetli bilgiler de bulunuyordu.

Nvidia kaynak kodlarında yeni konsol ayrıntısı

Nvidia, kelam konusu dokümanın gerçek olup olmadığı ile ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin argümanlara nazaran bu evrak, küme tarafından işin ciddiyetini gösterebilmek için paylaşıldı. Kelam konusu sızıntı, şirketin DLSS 2.2 kodlarını ve birebir vakitte C++ evrakları ve geliştiricilerinin oyunlarına DLSS entegre etmesine yol gösteren bir programlama kılavuzu da içeriyor.

Bir mühlet evvel şirketin sızdırılan kaynak kodlarında Nintendo Switch 2 yahut Switch Pro’ya ilişkin olduğu tez edilen “nvn2″ olarak etiketlenmiş bir API keşfedildi. Burada orjinal Switch’in ”nvn” olarak etiketlendiğini de belirtmekte yarar var.

Savlar doğruysa ilerleyen devirlerde DLSS dayanağı bulunan yeni bir Nintendo el konsolu kullanıcıların beğenisine sunulacak. Lakin şu an için kelam konusu söylentiler ne Nintendo ne de Nvidia tarafından doğrulanmadı.

Nvidia kaynak kodlarında Nintendo Switch konsol ayrıntısı

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sızıntıda yer alan ”nvn2” ibaresi Nintendo Switch 2 yahut Nintendo Switch Pro’ya işaret ediyor olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: