Anasayfa / Girişimcilik / Nintendo, yeni Mario oyununu yakında duyuracak!

Nintendo, yeni Mario oyununu yakında duyuracak!

Nintendo markasının gelmiş geçmiş en esaslı serilerinden biri olan Mario, yeni nesil konsolların da çıkışıyla birçok farklı çeşitte oyunla karşımıza çıktı. Son devirde bilhassa Mario Kart serisiyle milyonlarca ünite satış yakalayan Japon firma, çok yakın bir devirde serinin son oyunu Mario Kart 9‘u duyurmaya hazırlanıyor.

Mario Kart 9, 2022’nin sonunda piyasada olabilir

Mario Kart 8 daha fazla içerikle sunulan Mario Kart 8 Deluxe, Nintendo için büyük muvaffakiyetler elde etti, lakin oyuna eklenen yeni içeriklerin de son bulmasıyla bir devam oyununun vakti gelmiş üzere duruyor. Bir oyun sanayisi danışmanına nazaran, Mario Kart 9 üretim kademesinde ve serinin şu ana kadar ki en fazla yenilik içeren üretimi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GamesIndustry’e konuşan Kantan Games danışmanı Serkan Toto, 2022 için birkaç kestirimde bulundu lakin bunlardan biri iddiadan çok içeriden alınmış bir bilgi üzere duruyor. Toto, Mario Kart 9’un şu anda geliştirme evresinde olduğunu söyledi ve Mario Kart’ın bir marka olarak yalnızca taşınabilir Mario Kart Tour‘un birkaç yıl evvel piyasaya sürülmesinden bu yana hiç olmadığı kadar sessiz bir sürece girdiğini kabul etti.

Mario Kart 8 Deluxe’ün Nintendo Switch’te hala çok düzgün sattığının farkında olduğunu belirten Toto, Mario Kart 9’un bu yıl duyurulacağına kesin gözüyle baktığını ve yaklaşık 39 milyon ünite satmayı başaran Mario Kart 8 Deluxe’ün akabinde hem Nintendo Switch hem de Wii U platformları için satışa sunulmasını beklediğini açıkladı.

Şayet çok büyük bir sürpriz olmazsa Nintendo’nun bu yılın birinci yarısında yeni Mario üretimini duyurması, yıl sonunda da piyasaya sürmesi bekleniyor. Pekala sizler bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: