Anasayfa / Girişimcilik / NFT odaklı oyun çıkmadan rekor gelir elde etti!

NFT odaklı oyun çıkmadan rekor gelir elde etti!

NFT piyasasına dahil olan dallardan biri de oyun dünyası diyebiliriz. Kimi stüdyo, imallerine özel koleksiyon çıkarıyor, bazıları de şahsen oyunculara özel figürlerden dağıtıyor. Her ne kadar güvenilirlik konusunda tartışmalar olsa da, hayli yüksek gelir elde eden imaller bulunmakta.

Bu üretimlerden biri de Peter Molyneux‘nin geliştirdiği Legacy. Şimdi piyasaya giriş yapmayan oyunun, yapımcısına şimdiden milyon dolarlar kazandırıyor.

NFT’ler sayesinde milyon dolarlar kazandıran oyun

Blockchain‘in sonlarını zorlayacak diye lanse edilen oyun, oyunculara arsa satarak gelirini elde ediyor. Land NFT ismi verilen yerleri satın alan bireyler, sahip oldukları bölgelere, işletme açma imkanına erişiyorlar. Dijital binalar ve eserler çıkartabilecek oyuncular, orada yaptıklarından da gerçek gelir elde edebilecek.

Oyun içindeki para ünitesi, Ethereum tabanlı, LegacyCoin olarak belirlenmiş. Önümüzdeki yıl sonuna kadar çıkması beklenmeyen üretimin, Land NFT‘leri de satışa çıktı. Oyun için gerekli olan bu koleksiyonlara ise ilgi hayli büyüktü. Kimi toprakların çok yüksek sayılara satılığı öğrenilirken, Peter Molyneux‘un da 53 milyon dolarlık gelir elde ettiği ortaya çıktı.

Rekor düzeyde para kazandıran üretimdeki en kıymetli arazi ise tam 900 bin dolara alıcı buldu. Öte yandan oyuncuların bu yerleri işleyebilmeleri için beklemeleri gerekiyor. Çünkü şimdi çıkış yapmayan imal, rastgele bir çıkış tarihi de vermedi. Ayrıyeten Legacy için rastgele bir erken erişim sürecinin de olmayacağı tez ediliyor.

Oyun dünyasına artık düzgünce giren NFT bölümü, hala tartışmaların da bir numaralı unsuru oluyor. Steam cephesi, dolandırıcılık kuşkuları nedeniyle, bu biçim oyunları platformuna almayacağını daha evvelce açıklamıştı. Epic Games cephesi daha ölçülü yaklaşırken, öbür firmalar da koleksiyon bazında birtakım atılımlar yapıyor. Ubisoft, Ghost Recon için NFT figürleri çıkarırken, ilerleyen periyotlarda bu sayının daha da artması bekleniyor. Bilhassa oyun dünyasının bir mühlet daha tartışmaları devam ettireceğini söylemek mümkün. Bakalım iki bölümün kesişmesinde oyuncular memnun olabilecekler mi? Bekleyip göreceğiz.

Pesi sizler bahisle alakalı neler düşünüyorsunuz? Şimdi çıkış yapmamış bir oyuna bu kadar yatırım gerçekleştirir miydiniz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: