Anasayfa / Girişimcilik / New York Times, Wordle’ı rekor fiyata satın aldı!

New York Times, Wordle’ı rekor fiyata satın aldı!

New York Times, 1942 yılından beri çıkardığı bulmaca oyunları serüvenine günümüzde dijitalde devam ediyor. Şirket, 2014’te The Küçük crossword’ü, akabinde Spelling Bee, Letter Boxed, Tiles ve Vertex’i bünyesine kattı. Artık de Wordle’ı oyun kütüphanesine eklemesiyle gündeme geldi.

New York Times, 7 haneli fiyata Wordle’ı çatısı altına aldı!

New York Times bilhassa içinde bulunduğumuz bu pandemi devrinde, yeni bulmacalarını kullanıcılarıyla buluşturmak için uğraş sarf ediyor. Brooklyn’de bir yazılım mühendisi olan Josh Wardle tarafından geliştirilen ve Ekim 2021’de halka sunduğundan beri tanınan oyunlar ortasında bulunan üretim, oyunculara beş harfli gizemli bir kelimeyi kestirim etmeleri için altı deneme hakkı veren bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Wordle, bilhassa kapanma sürecinde indirme rekorları kırmayı başardı. Çıktığı birinci ay içerisinde yalnızca 90 bireye ulaşan üretim, Kasım ayından sonra 2 ay içerisinde 300 bini geçen indirme sayına ulaştı. Şimdilerdeyse günlük milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarıyor.

Hususla ilgili açıklama yapan Wordle tarafı şunları söyledi:

Wordle’ın kıssasını takip ettiyseniz, New York Times Games’in kökenlerinde büyük bir rol oynadığını bileceksiniz ve bu yüzden bu adım bana çok doğal geliyor. The Times’ın oyunlarının kalitesine yaklaşımına ve oyuncularına karşı gösterdiği hürmete uzun müddettir hayranım. Bu bahislerde onların kıymetleri benimkiyle uyumlu ve ilerleyen oyunun kahyası olacakları için çok heyecanlıyım.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da ve yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: