Anasayfa / Girişimcilik / Netflix’ten oyunlar için App Store hamlesi!

Netflix’ten oyunlar için App Store hamlesi!

Netflix uzun müddettir içeriklerine interaktif kısımlar eklemenin yollarını arıyor. Platformun daha evvel Black Mirror üzere dizilerine seçimlerle sonu değişebilen kısımlar dahil ettiğini görmüştük. Şirket bu özelliğini birkaç adım öteye taşıyarak içerikleri için oyunlar geliştireceğini açıklamıştı.

Bu hafta Netflix Games’in birinci oyunları Android için çıkmıştı. Fakat görünüşe nazaran iOS platformunda işler biraz daha farklı olacak.

Netflix, iOS’taki oyunlarını App Store üzerinde yayınlayacak

Netflix, bu haftanın ortasında birinci oyun içeriklerini Android için yayınlamıştı. Android kullanıcılarının abonelik ile erişebildiği bu yeni hizmet için iOS kullanıcıları ise bir mühlet beklemek zorunda. Netflix’in iOS platformunda ne vakit bu hizmeti yayınlayacağı merak edilirken, oyunların App Store’da yayınlanacağı ortaya çıktı.

Bu farklılığın nedeni ise App Store’un siyasetleri. Netflix bir medya servisi olduğu için oyun içeriklerini başka uygulamalar olarak yayınlaması gerekiyor. iOS’taki oyunlar, App Store’da açılan Netflix Games ismindeki geliştirici hesabı üzerinden yayınlanacak.

Apple ve Netflix yıllardır iştirak içerisinde olan iki şirket. Bu yüzden ilerleyen aylarda Netflix oyunlarının iOS’ta nasıl tecrübe sunacağını merak ediyoruz. Oyunların farklı birer uygulama olarak yayınlanacak olması sizi biraz zahmete sokabilir. Umuyoruz ki iOS’ta farklı olarak yüklemek zorunda kaldığımız oyunlar, Android’dekinden daha uygun tecrübe sunar.

Türkiye’de de yayınlanmıştı

Şimdi birkaç günlük olan servis, tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de yayınlanmış ve bizleri sevindirmişti. Netflix Games’in tahminen de en hoş yanı, hiçbir ek fiyat ödemememiz. Şayet bir Netflix aboneliğiniz varsa ek fiyat ödemeden Netflix Games’teki oyunların tamamını oynayabiliyorsunuz.

Şimdi yeni bir servis ile karşı karşıya olduğumuz için pek de güçlü içeriklerin olduğunu söyleyemeyiz. Lakin Stranger Things 4 üzere yeni dönemlerin yayınlanmasıyla Netflix’te daha fazla oyun görebiliriz.

Sizce Netflix, yeni oyun servisi ile kullanıcılarına daha eğlenceli bir tecrübe yaşatabilecek mi?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: