Anasayfa / Girişimcilik / Netflix, Steam’in tahtına aday olduğunu açıkladı!

Netflix, Steam’in tahtına aday olduğunu açıkladı!

Dünyanın en tanınan görüntü akış sistemi olan Netflix, geçtiğimiz yıl verdiği sürpriz bir kararla platformda yer alan dizi ve sinemalara bir de oyun sekmesini eklemişti. Şimdilik yalnızca taşınabilir platformlarda kullanılabilen bu oyunlar için, son olarak Microsoft Xbox departmanının işvereni olan Phil Spencer’dan dahi övgüler alan Netflix Gaming için yeni bir açıklama geldi.

Netflix’in yatırımcılarla yaptığı özel bir toplantıda kelam alan şirket CEO’su Reed Hasting, bu kesimde yalnızca var olmak için adım atmadıklarını ve oyun kesiminin en uygunu olma amacıyla yola çıktıklarını açıkladı.

Netflix CEO’su tezli konuştu

Bildiğiniz üzere Netflix, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 5 üretimlik küçük bir oyun skalasıyla yeni hizmetini devreye sokmuştu. Etkin abonelerin yararlanabildiği bu hizmet sayesinde kullanıcılar, bir küme taşınabilir oyuna rastgele bir ekstra fiyat ödemeden erişebiliyorlar. En başta Stranger Things: The Game, Stranger Things 3: The Game, Card Blast, Teeter ve Shooting Hoops’ın yer aldığı liste, an prestijiyle 190 ülkede, hem Android hem de Apple aygıtlarda oynanabilir durumda.

Geçtiğimiz aylarda hizmetin Netflix’in mevcut aboneleri için hiçbir vakit ekstra abonelik fiyatı ödemeden kullanılabileceğini ve hiçbir oyunda reklam gösterilmeyeceğini taahhüt eden Netflix idaresinin platformla ilgili planları önemli üzere görünüyor.

Son olarak pay sahipleri ve yatırımcılarla gerçekleştirilen bir toplantı etkinliğinde konuşan Netflix CEO’su Reed Hastings, platformu kurduklarında yalnızca 5 oyunla başladıklarını ve bir ay üzere kısa bir müddette bu sayısı 10’a çıkardıklarını söyledi.

2022 yılında bu oyun skalasını artırmayı planladıklarını belirten Hastings, hem amatör hem de ‘hardcore’ oyunculara hitap eden bir eko-sistem yaratmaya çalışacaklarını ve Netflix Gaming kesimde yer edinene dek durmayacaklarını açıkladı. Hastings, oyun kesiminde ilerleme konusunda ne kadar önemli oldukları sorusunaysa, bir dala girdiklerinde fark yaratacak kadar düzgün olmak zorunda oldukklarını ve bu alanda da en yeterlisi olmayı hedeflediklerini kelamlarına ekledi.

Pekala sizler Netflix’in oyun dünyasında var olma atılımıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.