Anasayfa / Girişimcilik / Netflix oyunları, Xbox Başkanı’ndan övgü aldı!

Netflix oyunları, Xbox Başkanı’ndan övgü aldı!

Her türlü dizi, sinema ve belgesele bir tık ile ulaşma ve reklamsız, kesintisiz izleme imkanı sağlayan Netflix, çektiği dizi ve sinemaların konseptlerini temel alan kimi oyunlar üretiyor. Sinema dünyasına zati liderlik ederken, bir de taşınabilir oyun kesiminde en azından ismini geçirmek istiyor olsa gerek. Xbox’ın Lideri da bu bahis hakkında kimi olumlu yorumlar yaptı. İşte ayrıntılar…

Xbox Lideri “Netflix hakikat yolda” dedi

Netflix’in taşınabilir oyun teşebbüsleri, Xbox Lideri Phil Spencer‘ın dikkatini çekti ve Spencer, şirketin gerçek yolda olduğunu ve makul adımlar attığını söyledi. New York Times’ın Sway podcast’i ile yaptığı röportaj sırasında, teknoloji şirketlerinin ilham almak için nasıl oyunlar baktıklarından bahsetti. Sonrasında örnek olarak Netflix’i gösterdi. Satın aldıkları stüdyolardan ve İnteraktif cümbüşün yaratıcı sürecini öğrenmelerinden kelam etti.

Spencer, Netflix ve Microsoft’un kendi Xbox Game Pass abonelik hizmetinin birbirleriyle karşılaştırılmasının gerçek olmayacağını da ayrıyeten belirtti. Game Pass da Netflix üzere, kullanıcılara oyun erişimi sağlar. Lakin Netflix sırf erişim sağlarken, Game Pass onları satın alma ve onlara sahip olma hakkı tanır. Xbox işvereni, iki oluşumun bu noktada ayrıldığını düşünüyor.

Abonelerine özel taşınabilir oyunlar

Bu taşınabilir oyunlar aslında atılmış yeni bir adım değil. Lakin geçen yıldan beri mevcut olan oyunlar artık hem Android hem de iOS aygıtların uygulama mağazalarında mevcut. Bu taşınabilir oyunları indirmek için Netflix aboneliğinizin olması kâfi. Böylece ekstra bir fiyat ödemeden oyunlara ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix Games sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi sırf 10 adet oyun bulunuyor. Şirketin şu anda konsol ya da PC için bir oyun planı yok. Fakat Netflix geçen sene Oxenfree‘nin yayıncısı Night School Studio‘yu satın aldı. Fakat Oxenfree 2: Lost Signals Netflix’e özel olmayacak formda bu yıl içinde PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yayınlanacak.

Sizler Netflix’in ürettiği oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Xbox Lideri Phil Spencer söylediklerinde haklı mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: