Anasayfa / Girişimcilik / Netflix oyunları tüm dünyada kullanıma açıldı!

Netflix oyunları tüm dünyada kullanıma açıldı!

Oyun dünyasındaki yerini güçlendirmek için çalışan Netflix, ortalarında Stranger Things 1984’ün de bulunduğu 5 adet taşınabilir oyunu kullanıma sundu. Daha evvel Polonya’da erişime açılan Netflix Games hizmeti bugünden itibaren ülke ve bölge bağımsız olarak şirketin faaliyet gösterdiği her yerde erişime açıldı.

Netflix’in kullanıma sunduğu oyunlar şöyle: Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games) ve Teeter Up (Frosty Pop). Direkt Netflix Android uygulamasına entegre edilen oyunları harici bir kaynağa muhtaçlık duymadan akıllı telefonunuzda çalıştırabilirsiniz.

Netflix taşınabilir uygulamasında nasıl oyun oynanır?

Netflix Games kapsamındaki oyunları oynamak için platforma üye olmanız kâfi. Şirket ekstra bir fiyat talep etmiyor, ayrıyeten reklam da göstermiyor. Şimdilik sadece Android aygıtlarda kullanılabilen oyunlara erişmek için öncelikle Netflix profilinize giriş yapın.

Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri başka bir oyun satırı ve sekmesi görecek. Android tablet kullanan üyeler ise farklı bir oyun satırı görecek yahut indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Oyunların lisanı otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe uygun olacak. Örneğin Netflix’i Türkçe kullanıyorsanız oyunlar da Türkçe olacak. Ama şayet Türkçe dayanağı yoksa varsayılan olarak İngilizce’ye geçecek.

Üyeler, birebir hesapla birden fazla taşınabilir aygıttan oyun oynayabilecek. Aygıt hududunu aştığınızda Netflix sizi bilgilendirecek ve böylelikle gerektiğinde yeni bir aygıtta oynayabilmek için kullanılmayan aygıtlardaki oturumunuzu kapatacaksınız. Ayrıyeten Netflix.com üzerinden kelam konusu aygıtların erişimini uzaktan kapatabileceksiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.