Anasayfa / Girişimcilik / Netflix Games’e gelecek yeni oyun resmen duyuruldu!

Netflix Games’e gelecek yeni oyun resmen duyuruldu!

Dünyanın en ünlü görüntü akış platformlarından olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Netflix Games projesini duyurmuş ve bilhassa bünyesindeki dizilerin oyun uyarlamalarıyla dikkat çekmişti. Netflix, bugün yayınladığı görüntü ile birlikte platforma gelecek yeni oyununu da duyurmuş oldu: Asphalt Xtreme.

Netflix Games gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor

Netflix Games projesi birinci olarak duyurulduğunda, platform içerisinde yalnızca Netlix’in dizi ve sinemalarının oyun uyarlamalarının olacağı düşünülüyordu. Lakin ortadan geçen vakitte, platforma farklı çeşitlerden oyunlar da eklenmeye başlandı. Netflix Games’in son oyunu da ünlü taşınabilir yarış oyunu serisi Asphalt’ın off-road yarışlara yöneldiği oyunu Asphalt Xtreme oldu.

Dünyanın en ünlü taşınabilir oyun geliştiricilerinden biri olan Gameloft imzası taşıyan Asphalt, serinin birinci oyunu olan Asphalt Urban GT‘den beri taşınabilir platformlarında en ünlü yarış serilerinden biri oldu. Nokia’nın efsane konsolu N-Gage için geliştirilen Java versiyonundan beri tam 20 farklı üretimle oyuncuların karşısına çıkan seri, son olarak Asphalt Nitro 2 ile Android platformuna çıkış yapacak.

Asphalt serisinin Netflix Games için gelecek olan oyunu Asphalt Xtreme aslında yeni bir oyun değil. Xtreme, birinci olarak 2016 yılında Apple iOS, Android ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştü. Asphalt serisini sokaklardan alıp toprak pistlere taşıyan oyun, 2021 yılının Ekim ayında gizemli bir biçimde dijital platformlardan silinmişti. Bugün prestijiyle Netflix’in yaptığı açıklamayla, oyunun neden kaldırıldığı da belirli oldu.

Netflix, Asphalt Xtreme’in kendi platformuna özel olarak sunulması için muahedeye vardı. Buna nazaran Xtreme, tıpkı başka Netflix Games oyunlarında olduğu üzere rastgele bir uygulama içi satın alma yahut reklam barındırmadan oyuncularla buluşacak. Oyun bugünden itibaren yalnızca Netflix üyeleri tarafından oynanabilecek.

Pekala sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Asphalt Xtreme platformun bilinirliğine katkı yapabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: