Anasayfa / Girişimcilik / Naughty Dog, 3 yeni oyunun yolda olduğunu açıkladı

Naughty Dog, 3 yeni oyunun yolda olduğunu açıkladı

Uncharted ve The Last of Us’ın geliştiricisi Naughty Dog, 2020 yılında The Last of Us’ı piyasaya sürdükten sonra yeni oyunlar hakkında derin bir sessizliğe bürünmüş, bu sessizliğini Sony’nin CES 2022 lansmanına bozmuştu.

Naughty Dog Lideri Neil Druckmann, CES 2022’de oyuncuları birden fazla oyunun beklediğini belirtmesine karşın bu oyunlar hakkında ayrıntı vermekten kaçınmıştı. Naughty Dog’un yeni iş ilanlarıyla birlikte Druckman, 2022 yılında şirketten kaç oyun çıkacağını açıkladı.

Şimdilik bir sır üzere saklanan 3 yeni proje var

Her şey, Naughty Dog’un şubat ayı için onlarca yeni iş ilanı açmasıyla başladı. 15’den fazla durum için iş ilanı açan Naughty Dog’u, şirket lideri Neil Druckmann takip etti ve Druckmann, 3 yeni oyunun yolda olduğunu lisana getirdi.

Druckmann, yeni oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Lakin söylenenlere nazaran birinci oyun, The Last of Us kozmosu ile ilişkili olacak. İkinci oyunda ise The Last of Us II’nin PS5 uyumlu sürümünün piyasaya çıkacağına dair savlar var.

Son olarak Naughty Dog’un oyun meraklılarını en çok heyecanlandırdığı nokta, şirketin yesyeni bir multiplayer oyununun üzerinde çalışılıyor olması. Ortaya atılan güçlü savlara nazaran şirket, The Last of Us ve Uncharted’dan bağımsız yeni bir multiplayer oyununu tamamlamak üzere.

Bu oyunlara The Last of Us Factions’ın dahil olup olunmadığı bilinmiyor

Bildiğiniz üzere Naughty Dog, The Last of Us’ın spin-off’u olması planlanan The Last of Us Factions üzerinde uzun vakittir çalışmalarına devam ediyordu. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Factions’ın hala geliştirme etabında olduğunu açıklayan şirket, oyunun biraz daha vakte muhtaçlığı olduğunu lisana getirmişti.

Neil Druckmann’ın bahsettiği 3 yeni oyun ortasına, The Last of Us Factions’ın dahil olup olmadığı şimdi netleşmiş değil. Şayet Factions bu listeden başka tutuluyorsa, oyun severleri 3’ten fazla oyunun beklediğini söyleyebiliriz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: