Anasayfa / Girişimcilik / Minecraft’ta 1.2 milyon dolarlık NFT vurgunu!

Minecraft’ta 1.2 milyon dolarlık NFT vurgunu!

Geçtiğimiz haftalarda Blockverse isimli bir Minecraft projesi piyasaya sürüldü ve temelde sadece Blockverse NFT’si olan şahıslara özel bir Minecraft sunucusu olduğunu sav etti. Özel sunuculara erişim satmak yıllardır yapılan bir şey olsa da, proje içinde çok fazla aldatmaca olduğu düşünüldü.

23 Ocak’ta Blockverse yaklaşık 10.000 NFT’yi piyasaya sürdü ve 10 dakikadan kısa müddette satılan NFT’lerden 1,2 milyon dolar kazandı. Lakin argümana nazaran projenin gerisindeki isimler, tüm bu parayı kazandıktan birkaç gün sonra Blockverse web sitesini, oyun sunucusunu ve resmi Discord kanalını sildi.

1.2 milyon dolarlık Minecraft NFT projesi dolandırıcı çıktı

Minecraft üzerinden yapılan en büyük vurgunlardan biri olarak tarihe geçen Blockverse, varsayım edebileceğiniz üzere birçok insanın projeyi bir aldatmaca olarak isimlendirmesine yol açtı. Blockverse geliştiricileri birkaç gün sessiz kaldıktan sonra Twitter’da özür dileyerek kıymetli bir güncelleme yaptıklarını söyledi.

Blockverse takımı, NFT satın alan şahısların öfkelerinin artması ve insanların daha fazla soru sormaya başlamasıyla (sunucuyla ilgili meselelerin ne vakit çözüleceği, fiyatların neden bu kadar yüksek olduğu gibi) paniklediklerini açıkladı. Grup “taciz ve tehdit” iletileriyle karşı karşıya kaldıktan sonra, en güzel hareketin her şeyi silmek ve bir milyon dolardan fazla parayla kaybolmak olacağına karar verdi.

Blockchain takımı açıklamasında, “Maalesef şimdi geri açılma talihimiz olmadı zira durum daha da berbatlaşmış görünüyor. Kelam verdiğimiz her şeyi teslim etmiş olsak da, insanların neden hoşnut olmadığını anlıyoruz ve büsbütün fonksiyonel oyunumuzu etkin tutma zorunluluğunu hissediyoruz.” dedi.

Blockverse grubunun açıklamalarından biri şu haldeydi:

“Herkese bir özür ve daha da değerlisi bir açıklama borçlu olduğumuzu hissediyoruz. Blockverse’in mükemmel bir proje olması gerekiyordu, zira lansmandan evvel muazzam ölçüde vakit ve kaynak harcadık. Lansmandan sonra ise direkt Blockverse’in genişlemesi olan Evre 2’ye başladık. Geliştirme sırasında fiyatlarının yüksek olması, Minecraft sunucusunun herkesi birebir anda tutamaması üzere meseleleri denetim altına alamadık. Sonunda işler denetimden çıkmaya başladı.”

Görünüşe nazaran Blockverse’in gerisindeki birtakım beşerler, karşılaşabilecekleri yasal problemleri fark ettiler ve anahtar kodlarını topluluğa teslim ederek ellerini her şeyden temizlemeye çalışıyorlar. Projeyi teslim etmeye açık olmalarına karşın, para iadesi yapmayacaklarını da belirttiler.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: