Anasayfa / Girişimcilik / Minecraft, YouTube’da bir trilyondan fazla izlendi!

Minecraft, YouTube’da bir trilyondan fazla izlendi!

Minecraft‘ın tüm vakitlerin en başarılı oyunlarından birisi olduğunu biliyoruz. Artık yaratıcı sandbox cinsindeki üretim farklı bir dönüm noktasını geride bıraktı. Çarşamba günü Mojang ve YouTube, Minecraft’ın resmi olarak bir trilyondan fazla birleşik görüntülenme toplayan birinci görüntü oyunu olduğunu duyurmak için güçlerini birleştirdi.

Minecraft‘ın bu başarısı, görüntü paylaşım platformunda çeşitli hallerde kutlanmaya başlandı. Minecraft Live 2021 sırasında Mojang Studios, oyunun vakit içerisinde ölçek ve topluluk olarak büyümeye devam ettiğini belirtti. Buna ek olarak Ağustos 2021′de aylık 141 milyondan fazla faal kullanıcı bildirdiğini ortaya çıkardı.

Minecraft topluluğu 35.000’in üzerinde içerik oluşturucu barındırıyor

YouTube bünyesindeki Minecraft topluluğu, 150 ülke ve 35.000‘in üzerinde yerleşik içerik oluşturucuyu bünyesinde barındırıyor. Bunların tümü Minecraft’ın yıllardır YouTube’da en çok izlenen görüntü oyunu konusu olmasına yardımcı oldu. YouTube ve Mojang Studios, Minecraft’ın bu dönüm noktasını şu hallerde kutladı:

  • YouTube için Minecraft temalı bir görünüm geldi. Önümüzdeki 24 saat içerisinde YouTube ana sayfası, Minecraft’ı ve yaratıcılarını kutlayan yeni bir logoyla süsleniyor.
  • Küratörlüğünde çalma listeleri ve topluluk kutlamaları geliyor. YouTube, en başarılı içerik oluşturucular ve en çok izlenen görüntüler dahil olmak üzere, yıllar boyunca hayranların en sevdiği Minecraft görüntülerini öne çıkaran bir oynatma listesi yayınlıyor. Tıpkı içerik oluşturucularının yer aldığı bir animasyon görüntüsü da var. Son olarak YouTube Minecraft içerik oluşturucuları, en sevdikleri Minecraft anlarını paylaşmak için resmi YouTube Instagram hesabını bir günlüğüne devralıyor.
  • Minecraft trendlerini görmenin yeni bir yolu var. Resmi YouTube Kültür ve Eğilimler web sitesinde artık izleyicilerin Minecraft’ın içerik oluşturucular, görüntüler ve husus eğilimleri için vakit içerisindeki çeşitli istatistiklerini ve ölçümlerini izleyebilecekleri özel bir Minecraft açılış sayfası geldi.
  • YouTube içerik oluşturucuları görünüm paketi yayınlandı. Minecraft Marketplace’de bir yıl boyunca fiyatsız sunulan YouTube Creator Görünüm Paketi, Minecraft’ın en büyük YouTube içerik oluşturucularının birçoklarından ilham alan Minecraft görünümleri ve Karakter Oluşturucu öğeleri içeriyor.

Minecraft tüm vakitlerin en uygun oyunlarından bir tanesi olarak biliniyor. 2021 yılında oyun, bir trilyon görüntüleme dönüm noktasını geçmek için yüz milyarlarca görüntüleme topladı. Her vakit da daha fazlasını kazanmaya devam ediyor.

Minecraft hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: