Anasayfa / Girişimcilik / Minecraft oyuncularına şok: Heyecanlandıran özellik bir yanılgıydı

Minecraft oyuncularına şok: Heyecanlandıran özellik bir yanılgıydı

Minecraft’ın RTX dayanağı kazanmasının akabinde neredeyse iki yıl geçti. Ardında ışın izleme teknolojisi olan bu API sayesinde Minecraft farklı bir boyuta evrilmişti. RTX ekran kartı kullananların oynarken eksik etmediği ışın izleme takviyesinin Xbox’a geleceği haberini geçen günlerde sizlerle paylaşmıştık. Fakat Xbox oyuncularını heyecanlandıran bu özelliğin akıbeti beklenenden çok öteki oldu.

Minecraft, Xbox Series X’te ışın izleme desteklemeyecek

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı ki Minecraft’ın Xbox Series X’teki indirilebilir sürümlerinin birinde ışın izleme takviyesine göndermeler vardı. Kodlarda kendini gösteren bilgiler sonucunda oyuncular, PC’de oldukça sevilen bu özelliğin artık konsolda da olacağını duyunca kendini heyecana kaptırdı. Lakin Minecraft’ın resmi Twitter hesabından gelen açıklamaya nazaran bu kod bir kusur sonucu oyundaydı. Ayrıyeten, özelliğin yakın vakitte geleceğine dair bir sinyal niteliğini de taşımıyor.

Xbox Insider’ların kullanımına sunulan evvelki Minecraft Önizleme derlemesi, Xbox konsollarda ışın izleme takviyesi için yanlış bir kodu içeriyordu. Bu erken prototip kodu kaldırıldı ve konsollara ışın izleme dayanağı getirmek için yakın gelecek planlarına işaret etmiyor.

Resmi açıklama

Xbox Series X, performans manasında piyasadaki en güçlü oyun konsolu. Türkiye fiyatı hiç stabil olmasa da ABD fiyatı 500 dolar olan konsol, kendi fiyat eşiğindeki bilgisayarlara fiyat/performans konusunda oyuncuların tabiriyle ‘tek atıyor’. Konsolun ışın izlemeyi destekleyecek gücü var ve kimi oyunlarda destekliyor da. Fakat Minecraft’ta bu takviyesi görmemiz nedense yakın gelecekte mümkün olmayacak.

Konsol tanıtıldığında Minecraft’ın ışın izleme ile oynanabileceği söylenmişti. Yani bir gün bu dayanak gelecek lakin bu üzücü açıklamadan sonra umutlarımız kırılmış durumda.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: