Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını üzen hareket!

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını üzen hareket!

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in tanıtılmasıyla dokuzuncu jenerasyon konsol savaşları da resmen başladı. Bu durum, şirketler ortasındaki rekabeti artırmanın yanı sıra PS4 ve Xbox One için de yolun sonuna gelindiğinin göstergesi oldu. Hem Microsoft hem de Sony, yeni jenerasyona odaklanarak eski eserlerini ikinci plana attı.

Her ne kadar iki şirket de eski konsollarını desteklemeye devam edeceğini açıklasa da bu durum sonsuza kadar devam sürmedi. Son yapılan açıklamaya nazaran Microsoft, sevilen Xbox One serisinin üretimini durdurdu. İşte ayrıntılar…

Microsoft, Xbox One üretimini durdurdu

Aslında bu şirketin bu tarafta attığı birinci adım değil. Microsoft birinci olarak Series X/S‘in çıkışından evvel disksiz One S ve One X‘in üretimini durdurmuştu. Böylece yeni üretim yapmayan firma, perakendecileri stokları tüketmeye yönlendirdi. Bu kararın gerisindeki en büyük neden ise satışlarda elde edilen muvaffakiyetler.

Bildiğiniz üzere Xbox Series S, 299 dolarlık fiyatıyla epeyce uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor. Bu sayede kullanıcıların 250 dolarlık eski kuşak konsolu almasına gerek kalmıyor. mevzuyla ilgili konuşan Xbox Pazarlama Yöneticisi Cindy Walker, şu sözleri kullandı.

Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk. Böylece kullanıcılar, baş karışıklığı yaşamadan uygun fiyatlı S ya da X ortasında seçim yapabilecek.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce hangi konsolu tercih etmek daha mantıklı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: