Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına ‘kalite’ sözü!

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına ‘kalite’ sözü!

Microsoft, Xbox ile alakalı gelecek planlarından bahsetti. Xbox Proje İdaresi Yöneticisi Jason Ronald, bir röportajında şirketin oyun konsolu konusundaki önceliklerini açıkladı. Xbox kullanıcılarının görüntü yakalama ve paylaşma tecrübesini gereğince iyileştiremediklerini söyleyen Ronald, takım olarak bu husus üzerinde durduklarını belirtti.

Jason Ronald, Iron Lords Podcast isimli YouTube kanalına konuk oldu. Xbox kullanıcılarının oyun oynarken görüntü kaydedebilmelerini sağlayan Xbox DVR fonksiyonunu geliştirme planları olup olmadığı sorusu üzerine açıklama yapan Ronald, DVR’ın gelişimine sıcak baktığını lisana getirdi. Oyun kaydetme ve paylaşma tecrübesinin çok değerli olduğunu da vurguladı.

Xbox takımı, DVR özelliğini düzgünleştirmeye öncelik veriyor

Xbox kullanıcılarına nazaran, DVR özelliğinin değerli problemleri var. Oyuncular kaydettikleri görüntüde ses gecikmesi yaşandığından ve kayıt esnasında performans düşüşü meydana geldiğinden yakınıyorlar. Şikayetlerin farkında olduklarını belirten Xbox Proje İdaresi Yöneticisi Jason Ronald, görüntü yakalama kalitesi ve paylaşma tecrübesini iyileştireceklerine kelam verdi.

Jason Ronald, Microsoft Xbox departmanının DVR özelliğindeki sorunları gidermeye öncelik verdiğini açıkladı. Halihazırda sıkıntıları çözmek için çalışsalar da daha yapacak işler olduğunu vurgulayan Ronald şunları kaydetti:

Game DVR’nin, bu yıl yapabildiğimizden daha fazla ilerleme kaydedebilmeyi dilediğim, yakalama ve paylaşma konusunda tek alan alan olduğunu mutlaka söylemeliyim.

Grup Xbox konsollarında görüntü yakalama kalitesini güzelleştirmek için çalışıyor. Lakin daha yapılacak çok iş var. Geri bildirimleri muhakkak duyuyoruz. Görüntü yakalamanın güvenilirliği ve kalitesinde kimi iyileştirmeler yaptık fakat burada hala yapacak işlerimiz olduğunu biliyoruz. Hasebiyle bu katiyen bizim için bir önceliktir.

Jason Ronald bu açıklamasıyla Xbox sahiplerinin içini bir nebze rahatlatabildi. Lakin bahsettiği iyileştirmelerin ne vakit son kullanıcıya geleceğini açıklamadı. Tekrar de sorunların birinci ağızdan teyit edilmesi ve düzeltileceği kelamı verilmesi konsol sahipleri için sevindirici bir gelişme.

Pekala ya sizler Xbox Series S|X ya da öbür Xbox oyun konsolunuzda ne çeşit sorunlar yaşıyorsunuz. Bunları yorumlar kısmında belirterek tartışma açabilirsiniz. Birebir vakitte SDN Forum’da da yazabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: