Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft’tan Game Pass’e indirim! Türkiye’ye gelir mi?

Microsoft’tan Game Pass’e indirim! Türkiye’ye gelir mi?

Global çip krizi ve ülkemiz özelinde artan döviz kuru nedeni ile tavan yapan oyun fiyatlarının akabinde Xbox Game Pass üzere platformlar daha da yaygın hale gelmeye başladı. Microsoft’un görüntü oyunlarının Netflix’i olarak lanse ettiği Game Pass, aylık makul bir fiyatı karşılığında üst seviye oyunların konsol ve bilgisayarlarda oynanmasına imkan sağlıyor.

Microsoft, ülkemizde de sıklıkla tercih edilen Xbox Game Pass abonelik fiyatlarına kimi ülkelerde önemli indirimler yapmaya başladı. Pekala birebir durum Türkiye’de de geçerli olacak mı?

Xbox Game Pass abonelik fiyatlarına yüzde 30’a varan indirim

Microsoft, Xbox Game Pass ile ilgili son devirde ortaya atılan indirim savlarının akabinde bir mühlet evvel Hindistan fiyatlarına yüzde 30 oranında indirim yaptığını duyurdu. 1 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek yeni fiyatlandırma ile bundan bu türlü hizmeti en ucuza kullanan ülkelerin başında Hindistan gelecek.

Hindistan’da 1 Nisan’dan itibaren Game Pass Ultimate planının fiyatı 9,17 dolardan 6,54 dolara, Game Pass’in PC ve konsol sürümlerinin fiyatı 6,41 dolardan 4,58 dolara, Xbox Live Gold ise tıpkı halde 6,41 dolardan 4,58 dolara kadar düşecek. Ayrıyeten bu fiyatların ülkenin mahallî para ünitesi olan rupi üzerinden hesaplandığını da belirtelim.

Bu indirimle birlikte tıpkı uygulamanın ülkemize gelip gelmeyeceği de merak edilmeye başlandı. Lakin şu an için Microsoft’un Xbox Game Pass gelecek planlarında ülkemiz için rastgele bir indirim görünmüyor.

Xbox Game Pass platformunun ülkemizde abonelik fiyatları ise Game Pass Ultimate için aylık 44,99 TL, Game Pass’in PC ve konsol için 29,99 TL formunda.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox Game Pass Türkiye fiyatları uygun mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: