Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft’a satılan Activision Blizzard’da değişim sinyalleri

Microsoft’a satılan Activision Blizzard’da değişim sinyalleri

Bu haftanın en çarpıcı haberlerinden biri Microsoft’un Activision Blizzard şirketini satın almasıydı. Son yıllarda Xbox için hiç olmadığı kadar yatırım yapan şirket, daha evvel Bethesda üzere stüdyoları satın alarak esasen ses getirmişti. Bu kere Blizzard üzere dev bir firmanın satın alınması sarsıntı tesiri yarattı. Oyun dünyası hala bunu konuşurken şirketin doruğundan değişim sinyalleri verildi.

‘Sorunlu’ Activision Blizzard CEO’suna yol gözükecek

Activision Blizzard’ın son yıllarda çıkardığı oyunlar bir yana dursun, zira bundan daha büyük sorunlar var. Bir şirket olarak prestijini son yıllarda hayli zedeleyen firmanın CEO’su Bobby Kotick’in gidişine kesin gözüyle bakılıyor. Daha evvel pek çok sefer taciz olaylarına karışan CEO’nun misyonu bırakması için çalışanlar ortasında imza kampanyası dahi başlatılmıştı. Şirketi satın alan Microsoft da bu durumun farkında ve 2023 yılında satın alım tamamlandığında Bobby Kotick’e yol gözükecek.

Ayrıyeten alt şirket Blizzard Entartainment’ın yöneticisiyle ilgili de haber var. Şimdi birkaç aydır şirketi yöneten Mike Ybarra, gelecekle ilgili şu açıklamada bulundu:

Birkaç aydır Blizzard’ı yönetiyorum ve bu haftaki heyecan verici haberlere ek olarak, takımımızı ve oyuncularımızı yaptığımız her şeyin ön saflarına koymaya çalışırken kimi birinci kanıları paylaşmak istiyorum.

2021 hepimiz için zorluydu. Birey olarak etrafımızdaki herkese saygılı ve onurlu davranmayı önemsiyoruz. Profesyoneller olarak el sanatlarımıza çok değer veriyor, mümkün olan en destekleyici ve inançlı ortamda çalışmak istiyoruz.

Mike Ybarra

İlerleyen aylarda yalnızca Activision Blizzard’da değil, oyun dünyasında çok şey değişeceği kesin. Bu satın alım yıllarca konuşulacak ve konsol savaşları başta olmak üzere pek çok rekabete direkt tesir edecek. Şirketler ortasında bu çatışmalar sürerken oyunculara ne olacağı da merak konusu. Örneğin Call of Duty’nin hangi platformlara çıkacağıyla ilgili bir taahhüt verilmiş değil, bunlar bizi korkutuyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: