Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft, ucuz Xbox Series X satışına başladı

Microsoft, ucuz Xbox Series X satışına başladı

COVID-19 salgını nedeniyle teknolojiden arabaya, neredeyse her bölüm çip kriziyle boğuşuyor. Geçen yıl birtakım analistler, aşılama çalışmalarının dünyada süratle artmasına bağlı olarak olay sayılarındaki düşüşle birlikte çip zahmetinin 2023 yılında değerli ölçüde bitme ihtimali olduğunu söylemişlerdi.

Lakin tahminen de hiç kimsenin aklının ucundan bile geçmeyecek bir olay: Rusya – Ukrayna savaşı meydana geldi. Dünyanın yarı iletken sınıfı neon üretiminin yarısını üstlenen iki Ukraynalı şirketin tüm çalışmalarını askıya almasıyla teknoloji üretiminin durma noktasına geleceği tasası baş gösterirken, şirketler yenilenmiş eser işine girdi.

30 dolar ucuza yenilenmiş Xbox Series X fırsatı

Apple’ın çevrim içi mağazasında yenilenmiş iPhone 12 Pro ve Pro Max sattığını aktarmıştık. Artık de misal bir atak Microsoft’tan geldi. Çip krizinden nasibini en çok alan oyun konsolu pazarının güçlü üyelerinden Xbox Series X’in yenilenmiş (refurbished) sürümü teknoloji devinin sitesinde satışa çıkarıldı.

“Microsoft’tan resmi sertifikalı” olarak satılan eser, şimdilik Türkiye pazarında bulunmuyor. Lakin Xbox Series X’in Türkiye’ye resmi olarak geldiğini düşünürsek, yenilenmiş sürümü de bir ihtimal yakında satışa çıkabilir. Yapılan açıklamaya nazaran bu eseri kullanabilmek için yanında bir adet dijital oyun da almak gerekiyor.

Yalnızca bununla da sonlu değil. Yenilenmiş Xbox Series X, 469 dolara (30 dolar ucuz) satın alınabiliyor fakat bunun yanında Xbox denetleyicisi de alınması gerekiyor. Yani günün sonunda, dijital oyun + denetleyiciyle birlikte müşterinin cebinden 500 dolardan fazla bir fiyat çıkıyor. Aygıtın sıfır fiyatı ise 499 dolar.

12 ay garanti imkanı

Microsoft, yenilenmiş Xbox Series X’i gerekli kalite denetim testlerinden geçirdiğini ve tüm standartları karşıladığını belirtti. Ayrıyeten kullanıcılara 12 ay garanti mühleti de tanıyan şirket, her bir müşterinin yalnızca 1 tane satın alabileceğini açıkladı.

Sizler bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: