Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft Store git gide Steam’e benziyor!

Microsoft Store git gide Steam’e benziyor!

Microsoft sonunda Windows kullanıcılarının Microsoft Store ve Xbox Game Pass meselesini çözüyor. Artık istediğiniz bir klasöre kolay bir biçimde oyun indirme imkanına sahip oluyorsunuz. Birtakım kaynaklar şu anda Microsoft’un özelliği test ettiklerini açıkladı. Yeniden de Xbox uygulamasında bu yenilik şu an itibariyle mevcut duruma geldi.

Microsoft daha evvel oyunların konseyimi için WindowsApps klasörünü kullanmayı mecburî tutuyordu. Bu da Windows’un heyeti olduğu diskte olduğu için çeşitli depolama sıkıntılarına yol açıyordu. Artık bunu çözerek oyuncuların ve kullanıcıların yüzünü güldürdü.

Kullanıcılar modlar için klasör erişimi müsaadesi vermek zorunda değil

Microsoft, daha evvel Microsoft Store‘da muhakkak oyunlar için modları desteklemeye başladı. Klasör erişiminin oyunlara da açılması bu bahiste da birtakım kolaylıklar sağlıyor. Artık oyuncular oyunlarda klasör erişimi müsaadesi vermek zorunda kalmıyor.

Microsoft Store, oyunları doğrulama ve onarma imkanı tanıyacak

Microsoft Store, oyunların yedeklenmesini ve taşınmasını zorlaştıran Windows tabanlı klasör müsaadeleri kullanıyor. Bu da oyunların yüklendiği yerlere erişimi kısıtlıyor. Bu noktada Windows’u tekrar kurmanız gerekiyorsa ve oyunları ikincil bir şoföre yüklerseniz ya da bir oyunu kaldırırsanız tekrar de disk alanını kullanmaya devam edebiliyor.

Steam ve Battle.net üzere başka PC oyunu platformları, oyuncuların oyunları yedeklemesine ve geri yüklemesine müsaade veriyor. Microsoft da muhtemelen yeni Xbox güncellemesiyle yedeklemeyi desteklemek için kullanılacak evrakları doğrulama ve onarma imkanı tanıyacak. Bunun yanı sıra evrakların yüklendiği klasöre ulaşmak, oyunların yüklendiği sürücüyü değiştirmek ve yüklemeler için özel klasörler seçmek için birtakım yeni seçenekler de yer alıyor.

Xbox Ortak Yöneticisi Jason Beaumont, mevzuyla alakalı olarak şunları söyledi: “Game Pass ile birinci günkü Back 4 Blood, Age of Empires IV, Forza Horizon 5 ve Halo Infinite üzere PC oyunlarıyla, oyunculara Xbox uygulamasındaki tecrübelerini şahsileştirmek için daha fazla seçenek sunmak istedik. Ek özellikleri kullanıma sunarken güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğiz.”

Xbox uygulamasının güncellemesi şu anda Microsoft‘ta test halinde. Şirket şimdi bu yeni yükleme özelliklerini herkese açık olarak detaylı açıklamadı. Güncellenen uygulamanın yakın vakitte herkese sunulması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Sizler Xbox uygulamasının yenilikleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: