Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft sonrası, Call of Duty serisine ayar çekilecek!

Microsoft sonrası, Call of Duty serisine ayar çekilecek!

Microsoft‘un oyun dünyasını şaşırtan atağı, başta Call of Duty olmak üzere pek çok imali etkilemeye başladı. Activision Blizzard cephesi, yeni çıkacak oyunlarını düzenleme konusunda şimdiden çalışmalara başladı. Şirketin yüksek rütbeli geliştiricileri, serinin eski tertibini bırakması gerektiğini savunmakta.

Son yıllarda oyuna olan ilginin kaybolduğunun farkına varan stüdyolar, Activision‘în yeni plana geçmesine sıcak bakıyor. Buna nazaran sevilen seri için yeni bir program hazırlanabilir.

Call of Duty oyunları her sene çıkmayabilir

Bloomberg tarafından paylaşılan rapor, şirket içi yorumları da içermekte. Bilhassa Call of Duty: Vanguard‘ın istenilen ilgiye ulaşamaması, geliştiricilerin de canını sıkmışa benziyor. Çünkü yapılan anketlerde, oyuncuların büyük bir çoğunluğunun, hala eski oyunları oynadıkları ortaya çıktı. Öte yandan Call of Duty: Warzone‘un mevcut popülaritesinin de yeni oyunların önüne geçmesi, her sene çıkan büyük üretimlere olan ilgiyi bir epey düşürmekte.

Öte yandan yayınlanan raporda, bu değişikliğin çabucak yürürlüğe girmeyeceği öğrenildi. Çünkü Activision, bu yıl çıkacak olan oyundan yüksek beklentilere sahip. Serinin yazgısını değiştirecek imal olarak tanımlanan yeni üye, bir nevi şirketin de son kurşunu olacak. Akabinde gelen süreçte planlarının değişmesi en erken 2023‘te gerçekleşecek üzere gözüküyor.

Piyasadaki Call of Duty yoğunluğundan arınmak isteyen geliştiriciler, oyuncuların da ilgilerini tekrardan toplayabileceklerini düşünüyorlar. Olağan kurallarda 3 ana stüdyo (Treyarch, Infinity Ward ve Sledgehammer Games) ile çalışan Activision, her sene bu üçlüden birinin geliştirdiği Call of Duty‘yi piyasaya sunuyor. Yeni gelmesi mümkün planlarla, şirketin bu süreyi arttıracağı kestirim ediliyor.

Microsoft cephesinin bu stil bir istekte bulunup bulunmadığı da bilinmiyor. Ayrıyeten şirketin muhtemel değişikliğe nasıl reaksiyon vereceği de merak konusu. Öte yandan şirketin seriyi konsollarda tutup tutmayacağı konusu da belirsizliğini koruyor. Kimi argümanlar, yalnızca Warzone‘un çoklu platform dayanağına sahip olacağı istikametinde. Öte yandan oyuncuların sıcak baktığı değişiklik, bakalım Microsoft‘un işine gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Call of Duty oyunlarının geleceği ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: