Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft, her kullanıcının Game Pass sahibi olmasını istemiyor!

Microsoft, her kullanıcının Game Pass sahibi olmasını istemiyor!

Microsoft Xbox markasının son yıllarda hiç olmadığı kadar âlâ günler geçirmesine sebep olan Game Pass ile ilgili epey enteresan açıklamalar geldi. Xbox işveren Phil Spencer, yeni devirde her Xbox kullanıcısının Game Pass abonesi olması üzere bir vizyonlarının yahut beklentilerinin olmadığını itiraf etti.

Microsoft: “Game Pass, tek önceliğimiz değil!”

Xbox Game Pass, Microsoft 2017 yılından beri kullanıcılara sunduğu bir abonelik modeli… Xbox Game Pass Ultimate, hem Xbox Live Gold’u hem de 100’ün üzerinde oyunu içeriyor ve imaller hem konsolda hem de bilgisayarda oynanabiliyor. 44.99 TL üzerinden satılan bu paketin yanı sıra yalnızca konsol ve yalnızca bilgisayarda kullanılabilen 29.99 TL’lik paketler de bulunuyor.

2017 yılında Microsoft tarafından oyunculara sunulduğundan beri Game Pass, adeta Xbox markasını küllerinden doğurdu. 2021’in Ocak ayında yapılan resmi açıklamaya nazaran Game Pass, dünya çapında tam 18 milyon aboneye sahipti. Ortadan geçen müddette EA Play’in de sisteme dahil olduğu düşünülürse bugün Microsoft’un en güçlü silahı hala Game Pass…

Lakin bu hafta içerisinde Edge Magazine ile bir röportaj gerçekleştiren Xbox işvereni Phil Spencer, şirketin yeni periyotta tek odak noktasının Game Pass olmadığını belirtti. Şirket olarak her Xbox sahibini Game Pass sahibi yapmak üzere bir planları olmadığını ve bunun ne vakit gerçekleşeceğini de ön göremediğini söyledi.

Spencer, odak noktalarını yalnızca X bir özelliğie veremeyeceklerini, şayet bir platformu yönetiyorsanız hem X, hem Y hem de Z’nin birlikte değerli olduğunu belirtti. Xbox sahiplerinin kendi kararlarını verebileceğini belirten Spencer, birtakım oyuncuların oyunlara fizikî olarak sahip olmayı istediklerini ve bu oyuncuları Game Pass’e ikna etmek üzere bir gayelerinin olmadığını kelamlarına ekledi.

Xbox projesini yürütmenin yalnızca tek bir abonelik sisteminin satışıyla olmayacağını belirten Xbox işvereni, perakende satış sayıları, Windows etkileşimi, Game Pass, xCloud etkileşimi üzere birçok ögenin bir ortaya gelmesiyle bu eko sistemin oluştuğunu söyledi.

Pekala sizler Spencer’ın kelamları hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.