Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft Edge’e GeForce Now dayanağı geldi!

Microsoft Edge’e GeForce Now dayanağı geldi!

Yakın vakitte GeForce Now istemcisine güncelleme geldi. Bu bağlamda artık Microsoft Edge tarayıcısı beta takviyesini içeriyor. Yani artık Xbox oyuncuları PC oyunlarını Edge üzerinden konsollarına aktarabiliyor. NVIDIA‘nın Xbox Series X‘ten bile daha güzel performans göstereceğini vadettiği hizmet, oyuncuların PC kitaplıklarını düşük gecikmeyle yayınlamasına imkan tanıyor.

Xbox, oyuncularına bu yol platforma şimdi ulaşmayan Death Stranding üzere oyunları deneyimlemek için alternatif bir metot sunuyor. Bu bir müddet sonra onaylanan God of War‘ın GeForce Now‘a geleceği savlarını da takip ediyor.

Eylül 2021’de Google Stadia için de bir dayanak gelmişti

Eylül 2021‘de Microsoft Edge için bir güncelleme yayınlandı. Bu bağlamda Xbox konsollarında yer alan Edge tarayıcısıyla Google Stadia platformu üzerinden oyun oynanabilmesi mümkün kılındı. Bu güncelleme tıpkı vakitte PC kullanıcıların Xbox oyunlarını uzaktan oynaması için iki yol sundu.

Windows işletim sistemli PC’lerde Xbox uygulaması aracılığıyla Cloud Gaming, birinci olarak Ağustos ayında Xbox Game Pass aboneleri için kullanıma sunuldu. Bu ay ise 22 ülkedeki tüm Xbox Game Pass Ultimate üyelerine açılmadan evvel Insider programına girdi.

Microsoft ayrıyeten Xbox uygulamasında uzaktan oynatmayı aktifleştirdi. Bu sayede kullanıcıların Xbox Series X/S ve Xbox One konsollarını PC’lere aktarmasına imkan sundu.

Sizler Microsoft Edge tarayıcısına GeForce Now dayanağı gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: