Anasayfa / Girişimcilik / Microsoft cephesinden Fable ve Forza Horizon severlere makûs haber

Microsoft cephesinden Fable ve Forza Horizon severlere makûs haber

Microsoft’un kendine has iki değerli oyun serisi olan Fable ve Forza / Forza Horizon’un imalcisi Playground Games cephesinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Şirketin bünyesinde yaklaşık 12 yıldır çalışan ve firmanın eş kurucusu olarak da bilinen Gavin Raeburn, beklenmedik bir anda Microsoft bünyesinden ayrıldığını açıkladı.

Gelişme, Microsoft tarafından duyuruldu

Bugün prestijiyle resmi Xbox blogu aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Microsoft, Playground Games’in kurucu ortaklarından biri olan Gavin Raeburn‘ün artık Microsoft ve Playground çatısı aldında çalışmayacağını doğruladı. Forza Horizon sonrasında Microsoft tarafından resmen satın alınan Playground Games’in başına, yeni devirde, şirketin başka ortak kurucusu Trevor Williams geçecek.

Görüntü oyun sanayisinin emektarlarından biri olarak bilinen Raeburn, Commodore 64‘ün piyasaya sürülmesinin çabucak akabinde bünyesine katıldığı Codemasters şirketinde yaklaşık 25 yıl boyunca misyon aldı. Playground Games’i kurmadan evvel DIRT, Grid ve F1 üzere birçok hit yarış oyununun üretiminde yer alan Raeburn, kurucu ortakları Trevor Williams ve Ralph Fulton ile birlitke Forza Horizon üzere tarihin en başarılı serilerinden birine imza attı.

Playground tarafından yine geliştirilme etabında olan Fable’ın da başında yer alan Raeburn, böylelikle bu iki projenin de imalinden ayıldı. Bu manada, Microsoft tarafından Fable’ın yeni oyununun akıbeti ve Raeburn’ün yeni periyotta nasıl bir firmada vazife alacağına dair rastgele bir bilgi paylaşılmadı.

Pekala sizler bu beklenmedik gelişme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: