Anasayfa / Girişimcilik / Merakla beklenen savlı oyun için Steam Deck müjdesi!

Merakla beklenen savlı oyun için Steam Deck müjdesi!

Steam Deck, oyun konsolu piyasasına üst seviye oyunlarla girme peşinde. Platform tüm oyunları desteklemese de birçok oyun için takviye sunacağı sürpriz değil. Lakin uzun müddettir merakla beklenen Elden Ring için Steam Deck takviyesi oyuncular için epey büyük bir sürpriz oldu.

Elden Ring ve kimi FromSoftware oyunları için Steam Deck takviyesi geldi

Uzun müddettir beta sürecinde olan Elden Ring bu gece 2’de PC oyuncularına, sabah saat 8’de ise konsol oyuncuları için yayınlanma hazırlığında. Bilhassa Elden Ring aldığı yüksek inceleme puanı 97 ile isminden kelam ettirdi. Bu manada 2022 yılının en çok beklenen Fantastik RPG oyunu, artık de Steam Deck dayanağı ile gündemde.

Elden Ring, aldığı kıymetlendirme puanı 97 ile 2022 yılının en çok beklenen oyunu haline geldi

Valve, Steam Deck dayanağı için oyunları dört ana kümeye ayırıyor. Bunlar, bilinmeyen, desteklenmeyen, oynanabilir ve doğrulanabilir biçiminde. Bilinmeyen ve desteklenmeyen oyunlar Steam Deck dayanağına sahip olmayan oyunları kapsıyor. Steam için oynanabilir oyunlar platformda tam randımanlı olmasa da çalışan oyunlar. Elden Ring ise doğrulanan oyunlar ortasında. Bu manada Steam Deck, tam performansı ile Elden Ring tecrübesi yaşatacak. Fakat Steam Deck’ten bir oyun bilgisayarı performansı beklememek gerekiyor. Bu manada oyunun Steam Deck performansı da merak konusu.

Buna nazaran Steam, FromSoftware oyunları ortasında Dark Souls 2: Scholar of the First Sin, Dark Souls 3 ve Sakiro oyunlarını da doğruladı.

FromSoftware, Dark Souls serisi ile başlayan ve tipe ismini veren Souls oyunları ile tanınıyor. Oyun stüdyosu şimdiye kadar başarılı işler yapsa da Elden Ring ile tüm bakışları üzerine topladı. Bilhassa Elden Ring konsol versiyonları ile çok daha fazla övgü almış durumda. Oyunculara açıldıktan sonra oyunun nasıl geri dönüşler alacağı ise merak konusu.

Elden Ring en az ve önerilen sistem ihtiyaçları

FromSoftware’in merakla beklenen oyunu Elden Ring, asgarî ve önerilen sistem ihtiyaçları ile de bilgisayarları zorlamanın peşinde.

Elden Ring en az sistem ihtiyaçları
İşletim sistemi:
Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
Bellek: 12 GB RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB
DirectX sürümü: Versiyon 12
Depolama alanı: 60 GB boş alan

Elden Ring önerilen sistem ihtiyaçları
İşletim sistemi:
Windows 10 ya da Windows 11
İşlemci: Intel Core i7-8700K ya da AMD Ryzen 5 3600X
Bellek: 16 GB RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB ya da AMD Radeon RX Vega 56 8 GB
DirectX sürümü: Versiyon 12
Depolama alanı: 60 GB

Elden Ring için gelen Steam Deck takviyesi sizi de heyecanlandırdı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: