Anasayfa / Girişimcilik / Matrix Awakens, konsollar için ön yüklemeye açıldı!

Matrix Awakens, konsollar için ön yüklemeye açıldı!

Geçtiğimiz günlerde PSN art planından bilgi sızdıran bir kişi ünlü sinema serisinin bilgisayar oyununun çıkacağını söyledi. Akabinde Epic Games birinci doğrulamayı yaptı. Şirket, Matrix Awakens olarak isimlendirdiği üretimi ön yüklemeye açtı.

Matrix Awakens, 9 Aralık’ta yayınlanacak!

Mevzuyla alakalı Unreal Engine’ın internet sitesinde tamamı Matrix temalı bir sayfaya yer verildi. Başındaysa Game Awards (Oyun Ödülleri) formunda bir yazı, çabucak altında 9 Aralık tarihini yani 3 gün sonrasını gösteren bir tarih ve geriye gerçek sayan bir saat bulunuyor.

Unreal 5 ile geliştirilen Keanu Reeves görseli

Sayfanın farklı yerlerinde “How do we know what is real? Time to wake up” yani “Neyin gerçek olduğunu nasıl biliyoruz? Uyanma vakti geldi” halinde Matrix göndermesi yapan yazılar bulunuyor. Ayrıyeten PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için yaklaşık 30 GB boyutlu evraklar için ön indirme butonları görüyoruz.

Son olarak sayfanın aşağısında 15 saniyelik fragmana yer verilmiş. Ayrıyeten altında “Zaman geçiyor. Her şey 9 Aralık 2021’de The Game Awards’da açıklanacak” biçiminde bir yazı bulunuyor. Yani şirket büsbütün 3 gün sonrasına odaklanmış durumda ve kullanıcıları da o güne yönlendiriyor.

Unreal Engine 5 tecrübesi

13 Mayıs 2020 tarihinde oyun motoru imalcisi Epic Games tarafından duyurulan ve geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime açılan Unreal Engine 5, ilk demolarıyla izleyenleri mest etmişti. Ancak şirket, bugünkü Matrix Awakens fragmanı da dahil yaptığı paylaşımlarla bizleri gelmiş geçmiş en güzel yüz animasyonlarıyla karşı karşıya bıraktı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Unreal Engine 5’in duyurusu PlayStation 5 üzerinde gerçek vakitli çalışan bir demo ile duyurulmuştu. İnteraktivite, dinamik aytınlatmalar ve inanılmaz ayrıntı düzeyiyle izleyenleri kendine hayran bırakan demo, gelecekte nelerle karşılaşabileceğimizi gözler önüne seriyordu. O denli ki yayınlanan görüntünün evvelden hazırlandığı ve CGI olduğu dahi argüman edildi. Lakin şirket, yapabildiklerini her geçen gün bir sefer daha kanıtlıyor.

Siz Unreal Engine 5’in yapabildikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: