Anasayfa / Girişimcilik / Mac ve Linux oyuncularına berbat sürpriz! Humble Trove

Mac ve Linux oyuncularına berbat sürpriz! Humble Trove

Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle abonelik sistemlerinde değişikliğe gidiyor. Buna nazaran platform daha kolay bir abonelik sistemi sunma hazırlığında. Lakin Humble Bundle bu değişimle macOS ve Linux oyuncuları için makus bir sürpriz yaptı.

Humble Trove için Mac ve Linux dayanağı son buluyor

Mac ve Linux sahibi kullanıcılara mail atan Humble Bundle, oyunculara makûs haberi verdi. Buna nazaran platform 1 Şubat itibariyle Humble Trove kataloğunda yer alan Linux ve Mac oyunlarına erişimi kaldıracak. Mevcut Humble Trove oyunlarının Mac ve Linux versiyonlarını korumak isteyen kullanıcıların 1 Şubat‘tan evvel oyunları indirmesi gerekiyor.

Humble Bundle, bilhassa indirimli oyun fırsatları, abonelikle oyun satın alma üzere seçenekleri ile oyuncular için kıymetli platformlar ortasında. Humble Trove ise 75’ten fazla DRM yani kopyalama önleyici sisteme sahip olmayan ve Humble Orginals oyunlarının yer aldığı bir katalog. Bu kataloga erişim sağlamak için ise Humble Choice aboneliğine üye olmanız gerekiyor.

Şu an için Humble Trove, Windows için ise dayanağa devam ediyor. Lakin kestirimler Humble Bundle’ın bu hizmeti büsbütün sonlandıracağı tarafında. Bu manada Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle Humble Choice abonelik sistemini de sadeleştirecek.

Humble Bundle blogunda yayınladığı açıklamada, Choice aboneliğinin artık tek paketten oluşacağını açıkladı. Buna nazaran Humble Choice aboneliği 11,99 dolar fiyata sahip olacak. Asıl değişiklik ise daha evvel abonelik cinsine nazaran sunulan oyunlardan bir kısmını seçme hakkınız vardı. Artık Humble Choice aboneliği ile platformunun abonelere sunduğu tüm oyunlara erişim hakkınız olacak.

Abonelik sisteminde yaşanan bu değişimle birlikte Humble Trove hizmetinin de ortadan kalkma ihtimali var. Çünkü bu hizmette daha seçkin oyunlara ulaşmanın yolu daha yüksek ödemeli bir Choice aboneliğine sahip olmaktı. Şu an için Trove dışında ise Mac ve Linux oyuncuları için erişim kaldırılma kararı bulunmuyor.

Humble Bundle, ayrıyeten Choice abonelerine yeni bir müjde daha verdi. Buna nazaran Şubat ayından itibaren abonelere Humble Games Colection isminde yeni bir hizmet sunulacak. Bu hizmet tıpkı Xbox Game Pass üzere aylık olarak yeni oyunlarla genişleyen bir oyun kütüphanesi. Tıpkı vakitte özel indirim fırsatları da bu koleksiyonda yer alacak. Şubat ayı için Humble Game Colection için seçilen oyunlar ise şöyle:

  • Forager
  • Wizard of Legend
  • Dodgeball Academia
  • Unsighted
  • Void Bastards

İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: