Anasayfa / Girişimcilik / Lost Ark, Steam’de güçlü başlangıç yaptı!

Lost Ark, Steam’de güçlü başlangıç yaptı!

Lost Ark, Batı ülkelerinde uzun müddet evvel lansmanını gerçekleştirdi. Amazon Games Studios‘un oyunun düzgün biçimde yerelleştirilmesi ve Batı’da piyasaya sürülmesi sekiz yıl sürdü. Oyun şaşırtmadı ve ARPG MMO cinsindeki imal yayına girdiği anda büyük bir oyuncu akınıyla karşılaştı.

SteamDB bilgilerine nazaran Lost Ark, özel olarak yer aldığı Steam‘de 532.476 eşzamanlı oyuncu ile doruğa ulaştı. Birinci ön yükleme ve yeni indirmeler hasebiyle bu noktada Steam’in sunucuları çöktüğü için oyuncuların üretime bağlanması beklenenden uzun sürdü.

Lost Ark, 11 Şubat’ta gerçek lansmanını yapıyor

Lost Ark, oynamak için rastgele bir fiyat ödemiyorsunuz. Steam platformunda oynaması fiyatsız olarak oyuncuların karşısına çıktı. Yeniden de şu anlık, 15 dolardan başlayıp 100 dolara kadar çıkan dört kurucu paketinden birisini satın alarak erişim sağlayabilirsiniz. Fiyatsız oyunun gerçek lansmanı 11 Şubat itibariyle başlıyor. Bu yüzden oyuncu sayılarının daha da artması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Twitch izlenmelerinde de başkan pozisyona geldi

SullyGnome’a nazaran, oyun 1.273 milyon eşzamanlı izleyiciyle doruğa ulaştı. Bu noktada Twitch‘de bir numaralı oyun haline geldi. Twitch’de de Steam üzere misal bir muvaffakiyet kıssası yatıyor. Üretim, iki büyük izleyici kitlesini de kendine katmayı başardı. Bu noktada yıllardır büyük yapımlı ARPG bekleyen Diablo hayranları ve World of Warcraft ya da Final Fantast 14′e şimdi katılmamış MMO oyuncularını bünyesinde topladı.

Sizler Amazon Game Studios‘un piyasaya sürdüğü Lost Ark oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: