Anasayfa / Girişimcilik / Lost Ark, büyük eşzamanlı oyuncu eşiğini geçti!

Lost Ark, büyük eşzamanlı oyuncu eşiğini geçti!

Yeni bir MMO oyunu çıktığında yüksek oyuncu kitlelerine sahip olması beklenen bir durum. Bu noktada, Amazon Games‘in Lost Ark isimli oyunu işleri farklı boyuta taşıdı. Şu an itibariyle, oyunun Steam grafiklerine nazaran 1.065.000 eşzamanlı oyuncusu yer alıyor.

Bu sayı Counter-Strike: Küresel Offensive‘in 906.000 oyuncu sayısını geride bıraktı. Böylelikle PC oyun tarihine ismini hoş formda yazdırarak, lansmanını sağlam halde gerçekleştirdi.

Lost Ark, çeşitli sebeplerden dolayı oyuncular tarafından sevildi

Oyunun bu patlayıcı başarısı çeşitli faktörlere dayanıyor. Birinci olarak, üretim oyuncuları aksiyon yüklü içeriklerle dolu ve çok menülerle boğan başka MMO‘lardan uzaklaştıran şeylerle boğmuyor. Bu da oyuna yeni oyuncuların gelmesini kolaylaştırıyor.

Oyunun ilerleyişi de şu vakte kadar olumlu reaksiyonlar aldı. Üretimde, yedi farklı kıta, hayranlarla etkileşim kurabilecekleri çeşitli değişik kültürler ve karakterler var. Lost Ark bunlara ek olarak fiyatsız bir formda karşımıza çıktı. Bu da tutmasında değerli bir etmen oldu.

Lost Ark‘ın oyunculara cazip gelmesinin başka bir sebebi, yapılacak çok şeyin olması. Hayli büyük yapıya sahip kendisi. Oyunu deneyimleyen oyuncular, 10 saatten sonra hala üretimin erken kademelerinde olduklarını söyledi. Bu sırada da oyuncuyu sıkan durumlarla pek karşılaşmadıklarını belirttiler.

Sonuç olarak Lost Ark, epeyce âlâ bir başlangıç yaptı. Oyuncular, üretimin ilerleyen kademelerine ulaştıkça geliştirici takımın nasıl bir yol izleyeceğini görmek için sabırsız durumda.

Sizler Lost Ark‘ınhakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: