Anasayfa / Girişimcilik / Life is Strange’in geliştiricilerinden 6 yeni oyun geliyor

Life is Strange’in geliştiricilerinden 6 yeni oyun geliyor

Birinci olarak 2015 yılında yayınlanan Life is Strange serisi, vakit içerisinde kendisine sağlam bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran bir üretim oldu. Oyunun geliştiricilerinden Dontnod, Life is Strange ile yakaladıkları başarıyı yeni oyunlarla ödüllendirmek için hareke geçti.

Kısa bir müddet evvel Paris’te küçük bir stüdyo daha açarak üretim ağını genişleten oyun devi, 6 yeni oyunu önümüzdeki periyotlarda oyuncularıyla buluşturmak istediğini lisana getirdi. Piyasaya sürülecek bu yeni oyunun hangi cinslerde olacağı ise şimdi açıklanmayan ayrıntılar ortasında yer alıyor.

Çıkacak oyunlardan biri, aksiyon RPG çeşidinde olacak

Kıssa tabanlı bir oyun olan Life is Strange, Dontnod’un satış rekorları kırmasına sebep oldu ve şirket, 2018 yılında piyasaya sürdüğü Vampyr isimli oyunu ile oyun kesimindeki muvaffakiyetini muhafazayı devam ettirdi.

Şirketin CEO’su Oskar Guilbert, bu başarıyı ilerleyen periyotlarda de nasıl devam ettirmek istediklerini şu sözlerle anlattı: “Yayın haklarından elde ettiğimiz gelir, son 4 yıl içerisinde beş kat artarak 2021 yılında rekor düzeye ulaştı. Bu sayılar, bilhassa Life is Strange ve Vampyr’den elde ettiğimiz muvaffakiyet ile direkt ilişkili. Bu sebeple, hem Montreal’de yer alan proje merkezimizde hem de Paris’teki RPG stüdyomuzda evvelki oyunlarla birebir çizgiyi yakalayacak oyunlar üretmek için faaliyetlerimizi hızlandırdık.”

CEO Guilbert’in yapmış olduğu açıklamaya nazaran Dontnod, 2022-2025 yılları içerisinde 6 farklı oyunu piyasaya sürecek. Bu oyunlardan biri, aksiyon-RPG çeşidinde olmakla birlikte Focus Entertainment ile ortaklaşa bir üretim olacak.

Vampyr, tıpkı Life is Strange üzere bir seriye dönüştürülebilir

Vampyr, birinci etapta her ne kadar fazla tenkit almış olsa da vakit içerisinde Dontnod’a finansal muvaffakiyet elde ettirmeyi başaran bir imal olmuştu.

Oyunun 2018’den bu yana iki milyonluk bir satış sayısına ulaşması ve akabinde da Epic Games’de 8 milyonun üzerinde fiyatsız indirmeye sahip olması, Dontnod’un Life is Strange üzere bir seriye dönüştürülmesi için bir kapı açmış olabilir. Şirket tarafından lbu bahis hakkında resmi bir açıklama gelmiş olmasa da Dontnod’un gelecek planındaki 6 oyundan birinin, Vampyr’in devam niteliğinde olması oldukça muhtemel görülüyor.

Dontnod’un gelecek planları hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: