Anasayfa / Girişimcilik / Konami, eFootball oyuncularını yeniden üzdü!

Konami, eFootball oyuncularını yeniden üzdü!

Konami‘nin geliştirdiği eFootball, büyük hayal kırıklığı ile piyasaya çıktı. PES serisini sona erdiren ve hayranlarını üzen geliştirici firma, eFootball ile bu durumu neredeyse katladı. Hatta oyunun çıkışı ile özür iletisi yayımlayan Konami, sıkıntıların düzeleceğine dair taahhüt dahi etmişti.

Lakin işler istenildiği gitmiyor üzere gözüküyor. Çünkü Konami, yayımladığı bildiri ile yanılgı düzeltmeleri konusunda yeniden oyuncularını üzdü. Stüdyo, takipçilerine bir mühlet daha beklemelerini gerektiren bir ileti daha yayımladı.

eFootball için planlanan güncelleme ertelendi

Tenkit okları üzerinde olan Konami, oyunu düzeltmek için ağır uğraş harcıyor. Bilhassa 2 yıldır geliştirildiği söylenen üretimin birçok yanlışa sahip olması ve kimi hususlarda beklentileri karşılayamaması, stüdyonun başını ağrıtıyor. Unreal Engine ile geliştirilen eFootball, düzlüğe çıkabilme konusunda problemli günler yaşamaya da devam edecek üzere duruyor.

Twitter’dan güncellemenin ertelendiğini duyuran Konami, hayranlarından özür diledi. Kusur düzeltmelerinin yer alacağı yeni sürümün ne vakit çıkacağını açıklamayan şirket, açıklamasında şunlara yer verdi:

Tüm kullanıcıları, 0.9.1 sürümünün yayınlanmasını Kasım ayının başlarına ertelemeye karar verdiğimiz konusunda bildirmek isteriz. Gecikme ve verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü samimiyetle özür dileriz. Umarız alınan ek müddet, tüm kullanıcılarımız için tecrübenin güzelleştirilmesini sağlamamıza imkan tanır. Düzeltmelerin tarihini ve detaylarını onaylanır onaylanmaz duyuracağız. Bu ortada, oyunu geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz ve sizinle eFootball 2022‘de çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Oyuncuların ağır reaksiyonlarını alan paylaşımın akabinde, oyuna olan reaksiyon güzelce büyüdü. Bilhassa uzun müddettir geliştirildiği için beklentilerin yüksek olduğu eFootball, çıkışı ile yılın en büyük hayal kırıklıkları ortasına girdi. Önümüzdeki süreçte oyunun geleceği nokta merak edilirken, ümidini kesen oyuncu sayısı da bir oldukça fazla. Görünüşe nazaran Konami, futbol oyunları rekabetinde EA‘in ve FIFA‘nın gerisinde kalmaya devam edecek. Bakalım stüdyo, eski şaşalı günlerine tekrar dönmeyi başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler, eFootball‘u oynadınız mı? Şayet oyunu deneyimlediyseniz, nasıl buldunuz? Sizce Konami, çok eleştirilen üretimi düzeltebilecek mi? Görüşlerinizi ve iddialarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: