Anasayfa / Girişimcilik / Kısa vadeli kesintiye uğrayan Roblox’tan uygun haber!

Kısa vadeli kesintiye uğrayan Roblox’tan uygun haber!

Roblox, Perşembe akşamı bir kesintiyle karşı karşıya kaldı. Şu anda ise kaldığı yerden çevrimiçi oyun hizmeti sunmaya devam ediyor. Şirket, Pazar günü saat 23:00‘da yayınladığı bir tweet’te bölgeleri evreli olarak tekrardan faal hale getirdiğini açıkladı.

Şirket sözcüsü bir basın kuruluşuna çeşitli açıklamalar yaptı. Bu evrede data merkezlerindeki sunucu sayısındaki büyümeyi içerdiğini belirtti. Bunun dışında harici trafikteki rastgele bir tepeden ya da rastgele bir özel tecrübeden kaynaklanmadığını söyledi.

Roblox CEO’su sorunun akabinde blog yazısı paylaştı

Şirketin CEO‘su, David Baszucki bir blog yazısı paylaştı. Mesajda şirketin yakın vakitte durumla alakalı bir rapor yayınlayacağını ve gelecekte kesintiye sebep olan problemlerden kaçınmaya yönelik adımlar atacağını açıkladı. Bunun yanı sıra CEO, “Bildiğimiz kadarıyla oyuncu kalıcılık datalarında rastgele bir kayıp olmadı. Roblox tecrübeniz artık büsbütün olağana döndü.” dedi.

“Sorun iç nedenlerden kaynaklı”

Sorun birinci olarak 29 Ekim saat 02:00 sıralarında başladı. Bu noktada şirket tarafından işleri olağana döndürmek için takımın çok çalıştığını belirten bir duyuru geldi. Roblox‘un, Cumartesi geç saatlerde yaptığı açıklamada kesintinin dış müdahale sonucu oluşmadığını belirtti. Tersine altta yatan bir iç nedenden kaynaklandığını açıkladı.

Pazar günü ise şirket bir tweet’te sorunun temel nedenini bulduklarını açıkladı. Bunun üzerinde tahlil belirlediklerini duyurdu lakin pek fazla detay vermedi. Bu durum günlük 40 milyondan fazla kullanıcısı olan Roblox için büyük bir kesinti oldu. Süreç sırasında imal tarafından birkaç güncelleme geldi.

Sizler Roblox’un hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.